Notowania

Zasiłki w Wielkiej Brytanii. Minister finansów rezygnuje z planu redukcji osłon socjalnych

Niezależny brytyjski Instytut Studiów Podatkowych ocenił, że gdyby projekt redukcji osłon socjalnych wszedł w życie, to trzy miliony gospodarstw straciłoby średnio tysiąc funtów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Brytyjski minister finansów George Osborne.

Rząd Wielkiej Brytanii rezygnuje z planu redukcji osłon socjalnych dla osób najgorzej zarabiających - powiedział w środę w Izbie Gmin minister finansów George Osborne, wyjaśniając, że stało się to możliwe dzięki poprawie sytuacji finansów publicznych.

W październiku, po odrzuceniu tego projektu przez Izbę Lordów, brytyjskie ministerstwo finansów musiało się też wycofać z propozycji zredukowania ulg podatkowych dla pracowników o niskich dochodach. Była ona krytykowana nie tylko przez opozycyjnych laburzystów, ale też przez licznych torysów.

Niezależny brytyjski Instytut Studiów Podatkowych ocenił, że gdyby projekt redukcji osłon socjalnych wszedł w życie, to trzy miliony gospodarstw straciłoby średnio tysiąc funtów rocznie.

Środowe wystąpienie Osborne'a to zwyczajowa prezentacja skorygowanego projektu budżetu.

W lipcu Osborne zapowiedział, że rząd Wielkiej Brytanii będzie dążyć do całkowitego zlikwidowania deficytu budżetowego i osiągnięcia dodatniego bilansu finansów publicznych w roku fiskalnym 2019/2020. Ogłosił też plany głębokich cięć wydatków socjalnych.

Przedstawiając plany opracowywane po raz pierwszy od prawie 20 lat tylko przez konserwatystów, Osborne powiedział wtedy, że jego kraj musi ograniczyć wydatki, a także powstrzymać proces zadłużania.

Przed poważnymi cięciami swych budżetów uchroni się jednak ministerstwo obrony, służba zdrowia, edukacja oraz policja.

Tagi: zasiłki w wielkiej brytanii, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz