Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Via Carpatia. Jest zgoda na realizację kolejnego odcinak S19

Via Carpatia wydłuży się o kolejne 9 km. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację odcinka S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość około 710 km. (Fot: GDDKiA)

Podkarpackiego odcinek trasy Via Carpatia między Sokołowem Młp. a granicą województw lubelskiego i podkarpackiego ma klauzulę natychmiastowej wykonalności, co pozwala wykonawcy na rozpoczęcie prac. 9-kilometrowy odcinek S19 ma być gotowy za dwa lata - wskazuje GDDKiA.

Dwujezdniowa ekspresówka wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu wybudowana ma zostać do października 2021 r.

W pierwszej kolejności powstanie liczący 392,7 m długości most na rzece San. Jego najdłuższe przęsło nurtowe o dł. 142 m budowane będzie metodą nawisową - wynika z informacji Generalne Dyrekcji.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Prócz drogi ma powstać również 8 wiaduktów w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich górą i dołem, 9 przepustów w tym zespolone z przejściami dla zwierząt.

Odcinek S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem to fragment Via Carpatia. To jeden z głównych priorytetów inwestycyjnych. Idea utworzenia szlaku Via Carpatia została zapoczątkowana w 2006 r. w Łańcucie przez ministrów Litwy, Polski, Słowacji i Węgier.

Korytarz Via Carpatia, którego głównym elementem jest droga ekspresowa S19 od granicy ze Słowacją w Barwinku aż do Białegostoku (Knyszyn), i dalej na północ stanowi priorytet w następnych latach, w szczególności w zakresie przyspieszenia prac przygotowawczych, tak by była możliwa jak najszybsza realizacja tego ciągu łączącego kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami.

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość około 710 km i przebiegał będzie przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. W woj. podkarpackim S19 będzie miała docelowo dł. ok. 169 km.

Obecnie w eksploatacji mamy fragmenty tej trasy o łącznej długości 88 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

olojak 9 km zajmuje im dwa lata, to ukończenie za 136 lat. Brawo PIS

07-10-2019

sportbiznescomplsuper pomysł Szacunek dla PiS

07-10-2019

jzczy ta droga ma sens dla polaków? z ekonomicznego punktu jest nam niepotrzebna a wręcz zaszkodzi. głównie budujemy ją dla litwinów, łotyszów i.t.d. a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (136)