Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Volkswagen Bank zablokował konta. Jak odzyskać pieniądze?

1
Podziel się:

W czwartek 30 listopada Volkswagen Bank Polska zablokował wszystkie konta należące do klientów indywidualnych. Wszystko przez zmianę profilu działalności i koncentrację na obsłudze firm, co zapowiadał już w sierpniu. Pieniądze klientów, którzy przegapili termin, oczywiście nie przepadną.

Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunków
Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunków (East News, Stefan Maszewski/Reporter)

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" - czytamy w komunikacie.

Bank przypomniał, że po zamknięciu rachunku klienci nie będą już mieć dostępu do niego przez system bankowości elektronicznej. Stąd też konieczność pisania podań i korespondencji listowej. Bezużyteczne stały się też karty płatnicze wydane do kont.

Zobacz także: Konta bankowe "z bonusem"

VW Bank decyzję o całkowitym zamknięciu oferty dla klientów indywidualnych ogłosił już w sierpniu. Wtedy też wysyłał listy z wypowiedzeniem umowy, instrukcjami dotyczącymi całej procedury przeniesienia środków i zamykania kont.

Zmiana profilu działalności banku w Polsce i koncentracja wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców wynika z przygotowań do połączenia się oddziału z jego niemieckim odpowiednikiem. W ramach obsługi firm oczywiście dalej będzie wchodzić pełny zakres bankowych produktów od kont, przez lokaty, aż po kredyty.

Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG. Kapitał zakładowy banku wynosi 107 mln zł. Klientom indywidualnym oferował usługi bankowości bezpośredniej od kwietnia 2001 roku. Z ostatnich danych wynikało, że takich rachunków było przed zamknięciem około 30 tys.

Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(1)
Tony
2 lata temu
A chciałem kiedyś u nich założyć konto, dobrze, że tego nie zrobiłem.