Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KBB
|
aktualizacja

W Kraśniku nie chcą nie tylko LGBT. Radni zajmą się też 5G i… Wi-Fi

434
Podziel się:

Radni Kraśnika (woj. lubelskie) zajmą się petycją, której celem jest ustalenie miasta strefą wolną od 5G i zakładającą demontaż sieci Wi-Fi w miejscowych szkołach. Wcześniej Kraśnik ogłosił się "strefą wolną od ideologii LGBT".

W Kraśniku nie chcą nie tylko LGBT. Radni zajmą się też 5G i… Wi-Fi
Radni z Kraśnika zajmą się petycją, by gmina była "wolna od 5G" (Unsplash.com, Shiwa)

Kilka dni temu radni Kraśnika po burzliwej debacie zdecydowali po raz drugi, że miasto zostanie jednak "strefą wolną od ideologii LGBT". Było za tym 11 rajców, 9 opowiedziało się przeciw utrzymywaniu uchwały sprzed kilku miesięcy. A była ona brzemienna w skutki – przez ogłoszenie się taką strefą Kraśnik stracił nawet 10 mln euro. Władze Norwegii zdecydowały o niewypłacaniu Kraśnikowi pieniędzy z tzw. funduszy norweskich.

Teraz okazuje się, że pod obrady trafi kolejna kontrowersyjna sprawa.

Zobacz także: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

"Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów" – czytamy w petycji, która dotarła do Urzędu Miasta pod koniec marca.

Złożyło ją "Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G" a radni podjęli decyzję, by się nią zająć. Nie wiadomo oczywiście, jaką podejmą w tej sprawie uchwałę.

W petycji zawarto także propozycję zakazu instalowania technologii 5G w całej gminie a nawet zdemontowania sieci Wi-Fi funkcjonujących w kraśnickich szkołach.

To nie wszystko – w szkole uczniowie mieliby obowiązek przełączania telefonów w tzw. tryb samolotowy oraz zakaz używania urządzeń mobilnych podczas przerw. Kraśnik nie jest jedyną gminą, do której dotarła ta petycja.

Tymczasem Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji apeluje do władz państwowych i mediów społecznościowych, by te podjęły walkę z szerzącą się dezinformacją nt. wpływu technologii 5G na zdrowie.

Pismo PIIT to reakcja na pożar dwóch masztów technologii 5G w Łodzi. Chociaż operatorzy mają podejrzenia, że doszło tam do podpalenia, to wprost o tym nie mówią. Zamiast tego zwracają się bezpośrednio do rządu.

Autorzy pisma proszą o "stanowcze ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjne i szerzących dezinformację". Ostrzegają, że jeżeli służby nie zareagują zdecydowanie, to może dojść do tragedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(434)
Tre
4 lata temu
KAŻDY MA PRAWO WYBORU, NIE CHCĄ ICH WOLNY WYBÓR.
Tre
4 lata temu
KAŻDY MA PRAWO WYBORU, NIE CHCĄ ICH WOLNY WYBÓR.
Rds
4 lata temu
5g jest szkodliwe i zbędne. Świat nie chce a w Polsce jak widać w komentarzach niektórzy chcieliby siła wciskać.
Dzacek
4 lata temu
Jeszcze przyjdzie taki dzień że Kraśnik będzie śmiał się z Polski tak jak zaczyna się jeden z artykułów. Tak Trzymać NIE 5G. Jeszcze którzy są za 5G będą tego gorzko żałować.
1948
4 lata temu
No i dobrze jak sobie wybierają takich głupich radnych to tak mają jacy wyborcy tacy radni odciąć im jeszcze telewizję i telefonie i beda mieli spokuj a wiadomości i tak im przekaże proboszcz na kazaniu średniowiecze.
...
Następna strona