Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W pilnych sprawach można wejść do apteki również w trakcie "godzin dla seniora"

W trakcie "godzin dla seniora" apteki obsłużą młodszych klientów - pod warunkiem że przyjdą z pilną sprawą. Na stacjach benzynowych godziny dla seniora nie obowiązują, ale zasada 3 osoby na stanowisko kasowe - już tak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Osoby starsze mają wyłączność na robienie zakupów w godzinach 10-12 (Fot: Jakub Kaminski/East News)

W środę wieczorem ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Co przewiduje?

Rozporządzenie wprowadza niewielki wyłom od zasady, że w godzinach 10-12 zakupy w sklepach spożywczych i aptekach mogą robić jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W sprawach nagłych apteki będą mogły obsługiwać również młodszych klientów. Chodzi wyłącznie o poważne, zagrażające życiu przypadki, np. konieczność natychmiastowego zakupienia leku zbijającego gorączkę u dziecka.

"Godziny dla seniora" nie będą obowiązywały na stacjach benzynowych. Tak jak w pozostałych punktach usługowych i sklepach obowiązuje zasada "3 osoby na jedno stanowisko kasowe".

W pracy

Pracodawcy mają obowiązek zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy poszczególnych osób, które muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić takiej odległości z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii – informuje PAP.

Obejrzyj: Koronawirus zatrzymał turystykę. Idzie fala zwolnień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

zzzkolejne kretyńskie posunięcie władz tak na pokaz, że niby troszczą się o seniorów. A to że w tym czasie jest ich sporo w jednym miejscu i sami … Czytaj całość

02-04-2020

OpiekunkaOni nie rozumieją o co chodzi, myślą, że mogą ro IC zakupy tylko w tych godzinach i chodzą o tej porze bo mogą się też poklocic co jest chyba sensem … Czytaj całość

02-04-2020

bratzmienić godziny dla seniorów, oczywiście, że na dwie pierwsze godziny od otwarcia sklepów, bo wtedy jest czysto i po dezynfekcji i nie muszą wychodzić … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)