"Jeśli Twój mObywatel aktualizuje się automatycznie (z czego korzysta znaczna część użytkowników), nie musisz nic robić. Jeśli jednak nie masz takich ustawień w swoim telefonie - wejdź do sklepu Google Play lub App Store i zaktualizuj swojego mObywatela" - wyjaśnia MC. Aktualizacja musi być oznaczona numerem 4.50.1 lub wyższym.
Resort wyjaśnił, że aktualizowanie aplikacji służy nie tylko rozbudowie jej możliwości czy poprawie funkcjonowania, ale także zwiększeniu bezpieczeństwa. To ostatnie zapewnia między innymi regularne odnawianie certyfikatów. Dodał, że jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w świecie IT i ma na celu zwiększenie poziomu zabezpieczeń.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Żeby sprawdzić, którą wersję mObywatela ma się zainstalowaną, należy wejść do sklepu Google Play lub App Store, otworzyć szczegóły aplikacji mObywatel i poszukać numeru jej aktualnie dostępnej wersji. Następnie można go porównać z numerem wersji swojego mObywatela.
Aby go sprawdzić, trzeba uruchomić aplikację i przed zalogowaniem zerknąć w prawy dolny róg ekranu - tam wyświetla się numer wersji mObywatela zainstalowanego na urządzeniu.
Bez nowej wersji aplikacji nie zalogujesz się
Osoby, które nie zaktualizują mObywatela, 26 lutego nie będą mieć dostępu do żadnych możliwości aplikacji i nawet nie będą mogli się do niej nie zalogować.
Resort dodał, że do osób, które korzystają ze starszych wersji aplikacji, wysłano powiadomienie PUSH o konieczności aktualizacji mObywatela.