Notowania

poprawki
28.01.2016 13:38

20 mln zł dla szkoły ojca Rydzyka. Sejmowa komisja zabrała je z puli dla teatrów

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała o przekazaniu 20 mln zł na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Projekt poprawki do budżetu złożył poseł Ryszard Terlecki z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/STANISLAW KOWALCZUK)

Wieczorem w Sejmie ma zostać przegłosowany budżet na 2016 rok. Poprawki zgłaszane były podczas sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jedna z nich dotyczyła przekazania z funduszy przeznaczonych na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego kwoty 20 mln zł. Pierwotnie 10 mln zł miało być przekazanych na teatry, kolejne 10 na inne zadania związane z kulturą.

Komisja zdecydowała o przekazaniu środków na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia należy do fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. Pieniądze mają być wydane na cele związane z zadaniami statutowymi szkoły.

Na tym samym posiedzeniu zgłoszono także wniosek o likwidację rezerwy w wysokości 20 mln zł na hospicja w województwie łódzkim. Zaoszczędzone pieniądze mają trafić do Funduszu Kościelnego. Jak napisano we wniosku mają "uzupełnić wydatki na składki na ubezpieczenia (...) osób duchownych" kwotą 13,5 mln zł, a pozostałe środki zostaną przeznaczone na remonty kościołów w Gdańsku czy Braniewie.

Ostatecznie tę poprawkę wycofano. Nad zmianami w ustawie budżetowej wieczorem głosować będzie jeszcze sejm.

W sumie w czwartek Komisja finansów publicznych poparła 23 poprawki do projektu budżetu na 2016 rok zgłoszone w drugim czytaniu w Sejmie. Kliknij tutaj i zobacz, jakie.

Tagi: poprawki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2019

qwertynadal ich ktoś popiera? tak ciemny naród nie ma racji bytu we współczesnym świecie

10-04-2019

TagehfhwsNo to widać dlaczego nauczyciele nie mogą dostać podwyżek...Mają sponsora....

10-04-2019

PadreDużo się nie pomylili. Przesuneli z teatrów na cyrk.

Rozwiń komentarze (21)