Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
20 mln zł dla szkoły ojca Rydzyka. Sejmowa komisja zabrała je z puli dla teatrów

20 mln zł dla szkoły ojca Rydzyka. Sejmowa komisja zabrała je z puli dla teatrów

Fot. EAST NEWS/STANISLAW KOWALCZUK

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała o przekazaniu 20 mln zł na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Projekt poprawki do budżetu złożył poseł Ryszard Terlecki z PiS.

Wieczorem w Sejmie ma zostać przegłosowany budżet na 2016 rok. Poprawki zgłaszane były podczas sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jedna z nich dotyczyła przekazania z funduszy przeznaczonych na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego kwoty 20 mln zł. Pierwotnie 10 mln zł miało być przekazanych na teatry, kolejne 10 na inne zadania związane z kulturą.

Komisja zdecydowała o przekazaniu środków na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia należy do fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. Pieniądze mają być wydane na cele związane z zadaniami statutowymi szkoły.

Na tym samym posiedzeniu zgłoszono także wniosek o likwidację rezerwy w wysokości 20 mln zł na hospicja w województwie łódzkim. Zaoszczędzone pieniądze mają trafić do Funduszu Kościelnego. Jak napisano we wniosku mają "uzupełnić wydatki na składki na ubezpieczenia (...) osób duchownych" kwotą 13,5 mln zł, a pozostałe środki zostaną przeznaczone na remonty kościołów w Gdańsku czy Braniewie.

Ostatecznie tę poprawkę wycofano. Nad zmianami w ustawie budżetowej wieczorem głosować będzie jeszcze sejm.

W sumie w czwartek Komisja finansów publicznych poparła 23 poprawki do projektu budżetu na 2016 rok zgłoszone w drugim czytaniu w Sejmie. Kliknij tutaj i zobacz, jakie.

 

sejm, poprawki, ustawa budżetowa, ojciec rydzyk
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
AntyKler
129.74.245.* 2016-04-07 16:41
Ja p**** .... Boże chroń Polskę!
tom 73
217.99.254.* 2016-01-30 14:06
Juz sie zaczyna super 20 mln na razie na poczatek
Magda820
83.144.75.* 2016-01-30 12:14
To co się dzieje przerasta mnie. Za chwilę dołożą dodatkowy podatek na kościół tak jak w innych krajach tyle że u Nas płacić będą wszyscy niezależnie od wiary. I tak już płacimy. Trudno mi uwierzyć że to dzieje się naprawdę. Oczywiście nie chodzi tylko o szkołę Rydzyka. Gdybym mogła stąd wyjechać, już po sprawie z Konstytucją by mnie tu nie było. Nie chcę płacić podatków w tym kraju, nie chcę tu być. Co możemy z tym zrobić? Przecież niedługo Polska zostanie "zdemolowana". Zwyczajnie Nas zdepczą. Kocham Swój Kraj i tego samego uczę córkę. Ciężko jest patrzeć jak inni wszystko niszczą! Jeśli ktoś Wie co z tym zrobić niech da znać, nie jestem w tym temacie obyta chętnie się dowiem. Za każdą nową "rewelacyjną" informacją spływają łzy. Co tu do chole.. się dzieje?
Zobacz więcej komentarzy (864)