Notowania

Wyłudzenia VAT. ABW zatrzymała nadzorcę firmy zajmującej się fikcyjnym obrotem paliwami

Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania grupy, w której działał szacuje się na ponad 93 mln złotych

Podziel się
Dodaj komentarz
(MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEW)

ABW zatrzymała Pawła K. podejrzanego o udział w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi przy wprowadzaniu do obrotu paliwa pochodzącego z nieujawnionych źródeł.

Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania grupy, w której działał Paweł K., szacuje się na ponad 93 mln złotych.

Jak poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Paweł K. był nieformalnym nadzorcą jednej z firm pełniącej rolę tzw. słupa, zajmującej się fikcyjnym obrotem towarem.

Zarzuca mu się udział w grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, uszczuplanie podatku VAT oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Paweł K. przyznał się do winy. Dlatego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

Zobacz: Obniżka stawek VAT zagrożona

To 17. osoba podejrzana w tej sprawie. W lutym ABW zatrzymała Wojciecha S., formalnego prezesa spółki, nad którą faktyczne kierownictwo sprawował Paweł K.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: karuzela vat, abw, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2018

etyliniarzWyjaśniam ze zatrzymania dotyczą afery z przed kilu lat drogie baranki , wiec nie mieszajcie zdarzeń i dat. PIS ich tylko skutecznie wyłapuje i … Czytaj całość

29-07-2018

BartekKiedy protest lewactwa ? Bo przecież zatrzymywać złodzieja to rzecz niedopuszczalna, co z demokracją ?

27-07-2018

jaaPo co aresztować, złodzieja od razu rozstrzelać. Jak pójdzie siedzieć będzie żył za moje pieniądze z podatków, a ja nie chcę go utrzymywać.

Rozwiń komentarze (32)