Notowania

Przejdź na

Afera podsłuchowa w PO. Schetyna: To nie będą dla nas łatwe wybory

Kolejna odsłona afery taśmowej nie destabilizuje sytuacji w kraju i nie ma też negatywnego wpływu na wizerunek Polski za granicą - przekonuje szef MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wrocław Global Forum)

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna podczas Global Forum we Wrocławiu przekonywał, że kolejna odsłona afery taśmowej nie destabilizuje sytuacji w kraju i nie ma też negatywnego wpływu na wizerunek Polski za granicą.

- Wnioski o skrócenie kadencji parlamentu nie mają żadnych szans. Nic takiego strasznego w Polsce się nie stało - mówi Schetyna. W jego ocenie nagłe zmiany w składzie rządu również nie mają wpływu na stabilną pozycję Polski.

W ocenie ministra nie można mówić tutaj o sytuacji, która wymknęła się spod kontroli - Prezydent konsultuje kandydatury na ministerialne stanowiska z panią premier i w przyszłym tygodniu należy spodziewać się stosownych decyzji - uspokaja szef resortu spraw zagranicznych. .

Grzegorz Schetyna powiedział również, że ma świadomość co do tego, że najbliższe wybory dla jego partii będą niezwykle trudne. - Trzeba odbudować wiarygodność i podjąć trudne, twarde decyzje personalne i w ten sposób odzyskać zaufanie Polaków. To dla nas najważniejsze wyzwanie - powiedział Schetyna.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory parlamentarne 2015, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz