Notowania

łask
14.09.2015 04:24

Amerykanie zainwestują w polskie lotnisko? Możliwa rozbudowa bazy w Łasku

Amerykanie rozważają inwestycję w bazę lotniczą w Łasku - ustaliła "Rzeczpospolita". Od 3 lat regularnie przylatują tam amerykańskie myśliwce F-16, a kilka dni temu wylądowały też najnowocześniejsze na świecie samoloty wojskowe F-22 Raptor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jastrow/public domain)

Tłoczno robi się nie tylko na warszawskim Okęciu, ale także w bazie lotniczej polskiego wojska w Łasku. Jak twierdzi "Rzeczpospolita", zainwestować chcą w nią Amerykanie. Ich armia często ćwiczy tam na F-16, a ostatnio pierwszy raz przyleciała do Polski z samolotem F-22 Raptor.

Jak przypomina dziennik, od 2003 r., kiedy zapadła decyzja, że na tym lotnisku będą bazowały polskie F-16, jednostka przeszła znaczącą modernizację, która kosztowała ok. mld zł. Nie jest wykluczone, że kolejne pieniądze zainwestują w bazę Amerykanie.

Przy okazji wizyty raptorów Łask gościł przedstawicieli Kongresu USA, którzy sprawdzają, na jakie cele można przeznaczyć obiecane ponad rok temu przez Baracka Obamę, po zajęciu Krymu przez Rosję, pieniądze z ogólnej puli mld dol. na wzmocnienie wschodniej flanki NATO.

Zdaniem rozmówców "Rz" z Sił Powietrznych władze USA są skłonne sfinansować modernizację drogi startowej w Łasku, a także wydłużyć ją o 500 metrów.

Tagi: łask, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz