Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda leci do Wietnamu. "Będą nowe umowy gospodarcze"

Polska może wiele osiągnąć na współpracy gospodarczej z Wietnamem. Przekonywał o tym Andrzej Duda tuż przed wylotem do Ho Chi Minh. Prezydentowi towarzyszy delegacja 65 polskich biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski/East News)
Wietnam jest jednym z pięciu państw, które polski MSZ wskazał jako jedno z najbardziej perspektywicznych, jeżeli chodzi o ekspansję biznesową z Polski - powiedział Andrzej Duda

Polska może wiele zyskać na współpracy gospodarczej z Wietnamem. Przekonywał o tym Andrzej Duda tuż przed wylotem do Ho Chi Minh. Prezydentowi towarzyszy delegacja 65 polskich biznesmenów.

- Jest naprawdę bardzo dużo rzeczy, które można osiągnąć. Wietnam jest rozwijającym się rynkiem - powiedział prezydent w rozmowie z TVN24. - Leci ze mną cały szereg ministrów rządu, leci też delegacja 65 polskich biznesmenów, którzy będą w Wietnamie uczestniczyli w forum gospodarczym - dodał.

Zobacz także: Prezydent jakiego nie znacie – kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

Zapowiedział, że podczas wizyty otwarte zostanie przedstawicielstwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh. Oprócz tego Andrzej Duda spotka się z prezydentem i premierem Wietnamu. - Będą zawierane umowy międzyrządowe, będzie finalizowana kwestia pożyczki, której Polska udziela Wietnamowi po to, żeby Wietnam kupował dobra w Polsce. Będą w związku z tym zawierane umowy gospodarcze między innymi przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - tłumaczył prezydent.

Duda powiedział też, że stara się "przecierać różnego rodzaju szlaki, likwidować bariery, co bardzo często w rozmowach z prezydentami jest możliwe". - Uważam, że jest to mój obowiązek jako prezydenta i dlatego polscy biznesmeni byli ze mną w Kazachstanie, Chinach, Etiopii - tłumaczył.

Dodał też, że stara się wspierać polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. - Nie boję się promować polskiego biznesu - zadeklarował Andrzej Duda.

Tagi: wietnam, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2017

tryzubPetro POROSZENKO na prezydenta!!!!!!!!!!!

26-11-2017

moje imięNikt poważny już go nie zaprasza. Został jeszcze San Eskobar.

27-11-2017

ImotNie trawię tego zdrajcy.

Rozwiń komentarze (35)