Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Andrzej Duda leci do Wietnamu. "Będą nowe umowy gospodarcze"

35
Podziel się:

Polska może wiele osiągnąć na współpracy gospodarczej z Wietnamem. Przekonywał o tym Andrzej Duda tuż przed wylotem do Ho Chi Minh. Prezydentowi towarzyszy delegacja 65 polskich biznesmenów.

Wietnam jest jednym z pięciu państw, które polski MSZ wskazał jako jedno z najbardziej perspektywicznych, jeżeli chodzi o ekspansję biznesową z Polski - powiedział Andrzej Duda
Wietnam jest jednym z pięciu państw, które polski MSZ wskazał jako jedno z najbardziej perspektywicznych, jeżeli chodzi o ekspansję biznesową z Polski - powiedział Andrzej Duda (Mateusz Jagielski/East News)

Polska może wiele zyskać na współpracy gospodarczej z Wietnamem. Przekonywał o tym Andrzej Duda tuż przed wylotem do Ho Chi Minh. Prezydentowi towarzyszy delegacja 65 polskich biznesmenów.

- Jest naprawdę bardzo dużo rzeczy, które można osiągnąć. Wietnam jest rozwijającym się rynkiem - powiedział prezydent w rozmowie z TVN24. - Leci ze mną cały szereg ministrów rządu, leci też delegacja 65 polskich biznesmenów, którzy będą w Wietnamie uczestniczyli w forum gospodarczym - dodał.

Zobacz także: Zobacz także: Prezydent jakiego nie znacie – kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

Zapowiedział, że podczas wizyty otwarte zostanie przedstawicielstwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh. Oprócz tego Andrzej Duda spotka się z prezydentem i premierem Wietnamu. - Będą zawierane umowy międzyrządowe, będzie finalizowana kwestia pożyczki, której Polska udziela Wietnamowi po to, żeby Wietnam kupował dobra w Polsce. Będą w związku z tym zawierane umowy gospodarcze między innymi przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych - tłumaczył prezydent.

Duda powiedział też, że stara się "przecierać różnego rodzaju szlaki, likwidować bariery, co bardzo często w rozmowach z prezydentami jest możliwe". - Uważam, że jest to mój obowiązek jako prezydenta i dlatego polscy biznesmeni byli ze mną w Kazachstanie, Chinach, Etiopii - tłumaczył.

Dodał też, że stara się wspierać polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. - Nie boję się promować polskiego biznesu - zadeklarował Andrzej Duda.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
Żebrak
6 lat temu
trzeba mieć tupet żeby śię Wprośić Ta gdzie cię nie Chcą
Ciemny Lud
6 lat temu
Stosunki z krajem mocarstwem Wietnam to priorytetowa sprawa........pier..........Europę
obs
6 lat temu
A co ma Adrian do umów gospodarczych? Umowy gospodarcze zawiera rząd i firmy.
rowniapochyla
6 lat temu
Ooooooooooo super nareszcie bedziemmy mieli wbrod paleczek do jedzenia ryzu ...a jak ich zabraknie z Wietnamu to nauczymy sie jesc palcami ...z jednej misy na srodku stoluprzy rodzinnym obiadku ...Supe r prawda???? Polska idzie na potege do przodu .....tzn. z dolu rowni pochylej pod gorke.....---zeby to bylo jasne ....
CZ75
6 lat temu
A Tadeusz z Torunia też leci
...
Następna strona