Notowania

Będą wyższe emerytury. Długość życia Polaków spadła

W ubiegłym roku padł niechlubny rekord – według GUS zmarło wówczas 402,9 tys. Polaków – najwięcej od 1991 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bob Jagendorf/Flickr (CC BY-NC 2.0))
W ubiegłym roku padł niechlubny rekord śmiertelności.

Przeciętna długość życia Polaków po osiągnięciu wieku emerytalnego skróciła się o miesiąc. Ma to znaczenie dla osób przechodzących na emeryturę. Im niższa średnia, tym wyższe emerytury.

Jeden miesiąc mniej w średniej długości życia to wzrost świadczenia z ZUS o 0,5 proc. Tak więc większa śmiertelność oznacza 14 zł więcej do emerytury mężczyzny i 8 zł w przypadku kobiet – podaje "Super Express".

Jak tłumaczy na łamach dziennika Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan, emeryturę wylicza się bowiem, dzieląc zgromadzone w ZUS składki przyszłego emeryta przez dalszy oczekiwany czas życia wyrażony w miesiącach.

Nowy pomysł na emerytury. Ekspert: "To fikcja"

W ubiegłym roku padł niechlubny rekord – według GUS zmarło wówczas 402,9 tys. Polaków – najwięcej od 1991 roku. To niemal tyle, co liczba urodzin, którą chętnie chwalił się rząd (403 tys.). Zdaniem ekspertów to efekt starzenia się społeczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, emerytury, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2018

akaPatrząc na grono znajomych , bliższych , dalszych i rodzinę stwierdzam że jak ktoś dociągnie do 60-tki może mówić o szczęściu . Rak i inne … Czytaj całość

04-04-2018

maxZUS Zaklad Utylizacji Starców NFZ Narodowa Fabryka Zgonów

04-04-2018

nikiDzięki "cudownym"szczepionką i opryskom z samolotów a takze trującemu jedzeniu długość zycia dramatycznie się skróci a ludzie do momentu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (235)