Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Czy bitcoin to bezpieczna inwestycja? Prezesa banku ING: to spekulacyjna bańka

Czy bitcoin to bezpieczna inwestycja? Prezesa banku ING: to spekulacyjna bańka

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego Fot. money.pl
Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego

Bitcoin bije rekord za rekordem. W ciągu jednego dnia najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała o aż 2 tys. dol. O bezpieczeńatwo takiej inwestycji pytamy Brunona Bartkiewicza, prezesa ING Banku Śląskiego

Bitcoin przekroczył poziom 14 tys. dol. Wszystkie kryptowaluty warte są w czwartek już 400 mld dol., czyli prawie tyle co wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway, zarządzany przez guru światowych giełd, Warrena Buffeta.

O bezpieczeństwie takich inwestycji rozmawiamy z Brunonem Bartkiewiczem, prezesem ING Banku Śląskiego.

 

 

 


Czytaj także
Polecane galerie
tytus.k
2017-12-09 14:07
Gdy mowa o bitcoinie, powtarzają się te same stereotypy, te same slogany, ten sam brak wiedzy... Może wyjaśnijmy parę spraw. 1) Ostatnie osiągnięcia matematyki stosowanej i informatyki powodują, że takie rzeczy jak przechowywanie i przesyłanie danych stały się bezpieczniejsze, pewniejsze, łatwiejsze i bardziej niezawodne niz dotąd. Spowoduje to prawdziwą rewolucję w wielu dziedzinach, konsekwencji sobie nawet nie uświadamiamy w pełni. 2) W sferze finansów pierwszym praktycznym zastosowaniem tych osiagnieć był bitcoin. Jednocześnie to demonstracja - i to bardzo udana - techniki, która eliminuje tzw. "zaufaną trzecią stronę" z wielu aspektów życia. 3) Taką "zaufaną trzecia stroną" są banki i część finansjery - nadchodzące zmiany sa dla nich wręcz katastrofą. Obserwujemy bardzo nerwowe ich reakcje na zblizające się przemiany. Stad atakowanie bitcoina, jako najbardziej widocznego ich zwiastuna 4) Sam bitcoin jest - oczywiście - przedmiotem spekulacji, żadna przełomowa technika nie uwolniła się od tego efektu. jest on naturalny i nie jest zależny od rodzaju techniki, gdyż wywołuje go chciwosć ludzka. Lecz sprowadzanie bitcoina jedynie do aspektu spekulacyjnego zaczyna przypominać stwierdzenie z lat 80-tych: "komputery w domu to taka przejściowa moda, szybko sie znudzi". Oczywiście, bitcoin moze zostać zastąpiony w dowolnym momencie czymś ambitniejszym i bardziej praktycznym, ale od zmian nie ma juz odwrotu.
jon
2017-12-09 11:00
Pytają prezesa banku o bitcoina... Czy o e-maile pytaliście dyrektora poczt? :-)
dood
2017-12-09 07:19
Bardzo mądre... Pytać banksterów o coś co działa na niekorzyść banków... Każdy głupi wie że banksterzy będę krytykować coś co nie jest im na rękę.
Pokaż wszystkie komentarze (31)