Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa drogi ekspresowej S8. Nowy odcinek oddany do ruchu

0
Podziel się:

Droga ekspresowa S8 łączy Dolny Śląsk z Łodzią i Warszawą. W Łódzkiem trasa ma 114 km długości. Realizacja całej inwestycji wyceniana jest na około 5 mld zł.

Budowa drogi ekspresowej S8. Nowy odcinek oddany do ruchu
(Szelag/Reporter)
bEKHcTIl

Od dzisiaj kierowcy mogą pojechać nowym odcinkiem drogi ekspresowej S8. Nowa trasa, licząca ponad 33 km, połączy Sieradz z Łaskiem. To ostatni odcinek S8 oddany do ruchu w Łódzkiem. Teraz z Łodzi do Wrocławia będzie można przejechać w dwie godziny.

Droga ekspresowa S8 łączy Dolny Śląsk z Łodzią i Warszawą. W Łódzkiem trasa ma 114 km długości. Realizacja całej inwestycji wyceniana jest na około 5 mld zł, a budowa drogi została podzielona na kilka etapów.

Jak poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddany do ruchu odcinek liczy 33,6 km długości. Podobnie jak w przypadku pozostałych odcinków nawierzchnia drogi jest betonowa. Drogowcy podkreślają, że dzięki temu powinna ona służyć przez 40 lat i będzie wymagała tylko drobnych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyki.

bEKHcTIn

Trasa ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 metra każdy oraz 2,5 metrowy pas awaryjny. Po drodze będzie się można poruszać z maksymalną prędkością 120 km na godzinę. W ramach kontraktu powstały m.in. trzy węzły drogowe: Sieradz-Wschód, Zduńska Wola i Karsznice, oraz dwa mosty na Warcie. Koszt budowy tego odcinka oszacowano na prawie 1,39 mld zł.

Według Zalewskiego zakończenie budowy S8 w Łódzkiem _ oznacza w praktyce radykalną poprawę bezpieczeństwa i skrócenie czasu podróży z Łodzi do Wrocławia do niespełna dwóch godzin _ oraz _ uspokojenie _ ruchu w Sieradzu, Zduńskiej Woli i Łasku.

Pierwszy odcinek S8 w województwie łódzkim oddano do ruchu w grudniu 2013 roku. Była to 45-kilometrowy odcinek od Walichnowy do Sycowa.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKHcTIt
bEKHcTIO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)