Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

Darmowe szybkie pożyczki. Zobacz, kto naprawdę udziela ich na zero procent

0
Podziel się:

Money.pl sprawdził, gdzie korzystając z promocji oddajemy tylko tyle, ile pożyczyliśmy.

Darmowe szybkie pożyczki. Zobacz, kto naprawdę udziela ich na zero procent
(Dreamstime)

Zamiast tracić pieniądze na opłaty możemy skorzystać z darmowej pożyczki. Pożyczając 300 złotych na dwa tygodnie oszczędzimy nawet 85 złotych. Jeśli potrzebujemy ich na miesiąc, to w kieszeni zostanie nam ponad 100 złotych. Niestety, z promocji skorzystamy tylko raz i pod warunkiem, że oddamy pieniądze terminowo. W innym przypadku firmy pożyczkowe nieźle na nas zarobią, dlatego przed zawarciem umowy zawsze musimy dokładnie sprawdzić jej warunki.

Sięgając po szybką pożyczkę pozabankową po raz pierwszy, w wielu firmach mamy możliwość wypróbowania jej za darmo. Musimy jednak pamiętać, że jest ona bezpłatna tylko w sytuacji, gdy spłacimy ją terminowo. Pożyczkodawcy liczą jednak, że będziemy chcieli prolongować zobowiązanie lub skorzystamy z niego ponownie. Wtedy zwróci im się poniesiony kosz. Sami decydujemy, na jaki okres chcemy ją dostać, jednak zazwyczaj jest to maksymalnie 30 dni. W alfakredyt.pl ten czas będzie jeszcze krótszy – firma ta za darmo udostępni nam środki na czas do 15 dni. Kwota pożyczonych w ten sposób pieniędzy, w zależności od firmy, wynosi od 500 złotych nawet do 1,5 tys. złotych.

Jeśli zorientujemy się, że nie zdążymy oddać pieniędzy na czas, to powinniśmy jak najszybciej przedłużyć okres spłaty. Za to będziemy musieli jednak zapłacić, niezależnie czy korzystamy ze standardowej czy z promocyjnej oferty. Koszt będzie spory. Przykładowo, dla pożyczki na 300 złotych może wynieść nawet 129 złotych - za przesunięcie terminu o kolejny miesiąc. To i tak mniej niż to ile zapłacimy za monity i upomnienia o zwrot należności - to kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych za każde przypomnienie, a tych w ciągu miesiąca możemy otrzymać nawet kilka.

Zestawienie darmowych pierwszych pożyczek
l.p. firma pożyczkowa maksymalna kwota i okres pożyczki
1 alfakredyt.pl [weź pożyczkę] do 750 złotych na okres do 15 dni za darmo
2 ekspreskasa.pl [weź pożyczkę] do 1 tys. złotych, na okres 30 dni za darmo
3 filarum.pl [weź pożyczkę] do 1 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo
4 incredit.pl [weź pożyczkę] do 1,5 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo
5 latwykredyt.pl [weź pożyczkę] do 1 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo
6 lendon.pl [weź pożyczkę] do 600 złotych na okres do 30 dni za darmo
7 netcredit.pl [weź pożyczkę] do 1,5 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo
8 ofin.pl do 1 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo
9 smartpozyczka.pl [weź pożyczkę] do 600 złotych na okres do 30 dni za darmo
10 sohocredit.pl [weź pożyczkę] do 500 złotych na okres do 30 dni za darmo
11 viasms.pl [weź pożyczkę] do 500 złotych na okres do 30 dni za darmo
12 vivus.pl [weź pożyczkę] do 1,4 tys. złotych na okres do 30 dni za darmo

Opracowanie: Direct.Money.pl na podstawie ofert firm pożyczkowych

Jeśli decydujemy się na ofertę firmy, która nie udziela darmowych pożyczek, powinniśmy dokładnie sprawdzić koszty i wybrać najtańszą. W przypadku większości szybkich pożyczek spłata następuje jednorazowo i oprócz kapitału musimy przelać środki na pokrycie opłat. Ich wysokość jest różna. Zaledwie 10 złotych będzie nas kosztować skorzystanie z propozycji Wonga.com. Jest to stała prowizja, niezależna od kwoty, promocja dotyczy jednak tylko pierwszej pożyczki. Korzystając z niej ponownie, o cenie dowiemy się po zalogowaniu na swoje konto. Koszt pozostałych ofert to od 27 złotych w pandamoney.pl do 85 złotych w przypadku firmy unichwilowka.pl.

Koszt szybkich pożyczek na 300 zł na okres 15 dni
miejsce firma pożyczkowa kwota do zwrotu
1 wonga.com* [weź pożyczkę] 310 zł
2 pandamoney.pl [weź pożyczkę] 327 zł
3 mini-credit.pl 330 zł
4 kredito24.pl [weź pożyczkę] 345 zł
5 smskredyt.pl [weź pożyczkę] 345 zł
6 kasomat.pl 347 zł
7 netgotowka.pl** [weź pożyczkę] 348 zł
8 zyrafapozyczki.pl 349 zł
9 szybkagotówka.pl 350 zł
10 syner.pl 350 zł
11 eksprespozyczka.pl [weź pożyczkę] 352 zł
12 pozczkaplus.pl 359 zł
13 bigcredit.pl 360 zł
14 express-pozyczka.pl 360 zł
15 kobietazkasa.pl [weź pożyczkę] 360 zł
16 kredyt1000.pl 360 zł
17 pozyczkomat.pl 360 zł
18 sms365.pl 360 zł
19 szybka-moneta.pl* 360 zł
20 visset.pl 365 zł
21 cashper.pl 375 zł
22 dailycredit.pl 375 zł
23 unichwilowka.pl 385 zł

Opracowanie: Direct.Money.pl na podstawie ofert firm pożyczkowych

  • koszt pierwszej pożyczki, to zawsze 10 złotych * pożyczka na 14 dni ** spłacając w terminie otrzymamy zwrot 29 złotych

Szybkie pożyczki pozabankowe to wyjątkowy rodzaj produktu finansowego, z którego powinniśmy korzystać bardzo rozważnie. Łatwo je otrzymać, przez co decyzję o ich zaciągnięciu możemy podjąć zbyt pochopnie. Zawsze, zanim po nie sięgniemy, powinniśmy się dobrze zastanowić, czy to konieczne, oraz upewnić się, że będzie nas stać na ich zwrot we wskazanym terminie. Firmy pożyczkowe inaczej niż bank podchodzą do kwestii zdolności kredytowej, więc obowiązek jej oszacowania spada na nas samych. Niezależnie od tego, czy bierzemy ją pierwszy raz, czy korzystamy z niej po raz kolejny, zawsze musimy dokładnie sprawdzić opłaty, przeczytać wzór umowy i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Co prawda pożyczkę taką można przeznaczyć na cel dowolny, to jednak powinniśmy jej używać tylko w celu sfinansowania niespodziewanego wydatku. Szybka pożyczka nigdy na trwałe nie poprawi naszej sytuacji finansowej. Nie może też służyć do spłaty innych zobowiązań, których nie możemy uregulować z własnych środków, bo to najprostszy sposób, aby wpaść w trudne do rozwiązania problemy finansowe.

Metodologia
Porównanie zostało przygotowane na podstawie ofert obowiązujących dnia 03.02.2015 roku. Podane koszty dotyczą pożyczki w kwocie 300 złotych na okres 15 dni. W zestawieniu nie zostały uwzględnione firmy w których minimalna kwota pożyczki jest wyższa lub udzielana jest na dłuższy czas.

giełda
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)