Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Trump spełnia obietnicę z kampanii. Dekret w sprawie Obamacare podpisany

Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zobowiązuje agencje federalne do "ograniczenia obciążeń" związanych z reformą ubezpieczeń zdrowotnych, wprowadzoną przez Baracka Obamę. Była to jedna z najważniejszych reform przeprowadzonych przez poprzedniego prezydenta. Trump od początku swojej kampanii wyborczej obiecywał, że będzie z nią walczył.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trump podpisał dokument w Gabinecie Owalnym Białego Domu krótko po rozpoczęciu urzędowania. W kampanii wyborczej zapowiadał, że zamierza stworzyć nowy system ubezpieczeń zdrowotnych.

Już w zeszłym tygodniu zdominowany przez Republikanów Kongres przyjął ustawę pozwalającą na przyspieszenie prac ustawodawczych nad zniesieniem Obamacare.

Uchwalona w 2010 roku przy ostrym sprzeciwie Republikanów reforma Obamacare zapewniła dodatkowo ubezpieczenia ponad 20 milionom Amerykanów. Zlikwidowała też niektóre dyskryminacyjne praktyki firm ubezpieczeniowych.

Dzięki Obamacare ubezpieczyciele nie mogą odmawiać usług osobom, które już wcześniej nabawiły się poważnych schorzeń lub cierpią na choroby wrodzone.

Biały Dom wstrzymał się od bliższych wyjaśnień, na czym dokładnie miałoby polegać ograniczenie obciążeń zadekretowane przez Trumpa. Wcześniej eksperci wymieniali, że zmiany mogą dotyczyć m. in. finansowania antykoncepcji, co byłoby wielkim zwycięstwem konserwatywnego odłamu Republikanów.

Według sondaży 75 procent Amerykanów chce albo zachowania Obamacare, albo zastąpienia jej nowym planem.

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2017

CzlowiekSKANDAL by najwaznniejszym dla niego tematem bylo zabranie ubezpieczenia medyczne go milionom ludzi I skazanie ich na smierc! Mam nadzieje zE … Czytaj całość

21-01-2017

leonPanie prezydencie niech Pan zabierze swoich żołnierzy z terytorium Polski.

21-01-2017

al405Co to obchodzi jakiegoś redaktorka co podpisuje Trump. Ważne co obiecał i co realizuje pan Radziwiłł. Mialo nie być kolejek , każdy miał mieć super … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)