Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Donald Trump spełnia obietnicę z kampanii. Dekret w sprawie Obamacare podpisany

19
Podziel się:

Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zobowiązuje agencje federalne do "ograniczenia obciążeń" związanych z reformą ubezpieczeń zdrowotnych, wprowadzoną przez Baracka Obamę. Była to jedna z najważniejszych reform przeprowadzonych przez poprzedniego prezydenta. Trump od początku swojej kampanii wyborczej obiecywał, że będzie z nią walczył.

Donald Trump spełnia obietnicę z kampanii. Dekret w sprawie Obamacare podpisany
(PAP/EPA)

Trump podpisał dokument w Gabinecie Owalnym Białego Domu krótko po rozpoczęciu urzędowania. W kampanii wyborczej zapowiadał, że zamierza stworzyć nowy system ubezpieczeń zdrowotnych.

Już w zeszłym tygodniu zdominowany przez Republikanów Kongres przyjął ustawę pozwalającą na przyspieszenie prac ustawodawczych nad zniesieniem Obamacare.

Uchwalona w 2010 roku przy ostrym sprzeciwie Republikanów reforma Obamacare zapewniła dodatkowo ubezpieczenia ponad 20 milionom Amerykanów. Zlikwidowała też niektóre dyskryminacyjne praktyki firm ubezpieczeniowych.

Dzięki Obamacare ubezpieczyciele nie mogą odmawiać usług osobom, które już wcześniej nabawiły się poważnych schorzeń lub cierpią na choroby wrodzone.

Biały Dom wstrzymał się od bliższych wyjaśnień, na czym dokładnie miałoby polegać ograniczenie obciążeń zadekretowane przez Trumpa. Wcześniej eksperci wymieniali, że zmiany mogą dotyczyć m. in. finansowania antykoncepcji, co byłoby wielkim zwycięstwem konserwatywnego odłamu Republikanów.

Według sondaży 75 procent Amerykanów chce albo zachowania Obamacare, albo zastąpienia jej nowym planem.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
alek
7 lat temu
więcej chorym a mniej zdrowym? będzie więcej chorych?
Joe
7 lat temu
Dzięki obamacar,jeszcze chodzę po ziemi,lecżenie,/ operacja ,chemioterapia,radioterapia/ w sumie wynosiła blisko 200 tys, $ ,ja zapłaciłem około 7 tys$ plus co miesięczna składkę 550 $ .Wielu znam ludzi,którym Obama pomógł. Trump to jest B.bogaty on na nic nie będzie patrzył.tak jak wykorzystywał pracownikow przy budowie jego wieżowców.Jestem consruction i wiem jak to działa.
piter
7 lat temu
nie tak latwo to zniosa o tym tez sie nie mowi
Atena
7 lat temu
redaktor powienien troche wiecej napisac na czym polegal schemat ubezp. Obamy... w tym wydaniu artykul jest tendencyjny i nie pokazuje ujemnych - a takie sa - stron obamacare.. Tzw. redaktor tu wplywajacy na opinie czytelnika - zdecydowany brak obietywizmu
ola
7 lat temu
Ciekawe ,czy zniesie wizę dla Polaków,mówił ,że wciągu dwóch miesięcy zniesie.OBIECANKI CACANKI ,A GŁUPIEMU RADOŚĆ!,myślę że dotrzyma słowa .Obama też obiecywał i przez 8 lat nic nie zrobił.