Notowania

praca
25.10.2018 19:44

Efekt strajku w PLL LOT. Wszyscy zwolnieni dostali już oferty pracy od innych przewoźników

Wszyscy pracownicy pokładowi zwolnieni przez zarząd PLL LOT za udział w strajku, otrzymali już oferty pracy z innych linii lotniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)
PLL LOT może stracić doświadczonych pilotów

Wszyscy pracownicy pokładowi - zarówno piloci, jak i stewardessy - zwolnieni przez zarząd PLL LOT za udział w strajku, otrzymali już oferty pracy z innych linii lotniczych.

Zapewne nie takiego efektu dyscyplinarek wysłanych mailem do 67 uczestników strajkuspodziewał się zarządPLL LOT. Jak bowiem poinformował w rozmowie z TVN24 kapitan Roman Landowski, wszyscy, których wyrzucono, otrzymali propozycje podjęcia pracy w innych liniach lotniczych. Według jego słów, przedstawiciele konkurentów naszego przewoźnika, otwarcie mówią o chęci zatrudnienia nawet większej liczby osób, jeśli zarząd postanowi wręczać dyscyplinarki.

Propozycje pracy skierowane są nie tylko do pilotów. - (Te spółki - red.) Cenią szczególnie panie, które na pokładach pracują powyżej 10 lat - dodał Landowski.

Zobacz też, mocne słowa pod adresem prezesa PLL LOT:

Strajk w PLL LOT trwa od ośmiu dni. Spółka stoi na stanowisku, że jest on nielegalny. Protestujący przekonują z kolei, że akcja w obronie zwolnionej szefowej związku zawodowego Moniki Żelazik jest jak najbardziej legalna. Po kilku dniach gorącego sporu, wysyłania do pilotów wezwań do zapłaty za odwołane loty, scen takich, jak klękanie prezesa przed zwolnioną pracownicą i zamykania przed protestującymi toalet, zarząd wystosował pierwszą propozycję kompromisu. Została jednak natychmiast odrzucona przez strajkujących. Jak wskazała wiceszefowa związku zawodowego Agnieszka Szelągowska, nie spełniała ona żadnego z warunków brzegowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, pll lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

RafalCzyżby Lufthansa zatrudnila trolli strajkowych?

25-10-2018

MietekPewnie główny sponsor to Luftwaffe

25-10-2018

jetbarti bardzo dobrze niech ida do innych lini i strajkuja

Rozwiń komentarze (677)
Polecane
Najnowsze
Popularne