Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Embargo i po embargu. USA znów chcą polskiego mięsa

Departament Rolnictwa USA zniósł ograniczenia dla importu wieprzowiny z Polski – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze. Sankcje na Polskę zostały nałożone w ramach walki z epidemią Afrykańskiego Pomoru Świń.

Podziel się
Dodaj komentarz
Waszyngton restrykcje wobec Polski wprowadził 18 października

Departament Rolnictwa USA zniósł ograniczenia dla importu wieprzowiny z Polski – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze. Sankcje na Polskę zostały nałożone w ramach walki z epidemią Afrykańskiego Pomoru Świń.

Decyzja Amerykanów to efekt wspólnej interwencji MSZ, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii. Amerykanie wznowią import z 16 z 18 polskich zakładów. Na pozostałe dwa nadal będą nałożone ograniczenia.

W ubiegłym roku wartość polskiego eksportu wieprzowiny do USA wyniosła 180 mln euro. Waszyngton restrykcje wobec Polski wprowadził 18 października. Amerykańskie służby tłumaczyły, że importowane mięso pochodzi z zakładów w strefie z ograniczeniami związanymi z siedliskami ASF.

Rząd zapłaci rolnikom odszkodowania za susze dużo więcej niż 800 mln zł. Będzie nowelizacja budżetu

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz spotkała się z wiceambasadorem USA Erikiem F. Greenem. Jak poinformowało ministerstwo, spotkanie miało na celu rozwianie wątpliwości strony amerykańskiej w sprawie polskiego mięsa.

Wraz z Emilewicz z dyplomatą rozmawiał też Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk oraz jeden z urzędników MSZ. Wspólnie przekonywali Greena, że polskie mięso spełnia wszelkie wymogi w zakresie przepisów weterynaryjnych. Niemczuk stwierdził, że status miejsc, skąd pochodziła wieprzowina z Polski, został określony błędnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo, embargo na mięso, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

zenuśJakie jest źródło zdjęcia ? Kuluary sejmowe ? Któreś ministerstw lub spółek skarbu państwa ? Kwatera główna którejś z partii ?

25-10-2018

My pastowane świnie udajceDZIKI a PO-chodzące z za Bugu , które opanowały ziemię tak zwane "odzyskane" ; to PO odstrzale ze względu na (afrykański PO-mór świń) to już niedługo … Czytaj całość

25-10-2018

Najgorsze to sąTe pastowane ŚWINIE udające DZIKI (elektorat PO) ; śmieszni to oni byli w FILMACH ale życie to nie BAJKA i tylko złodziej glosuje na przekrętasa !!!

Rozwiń komentarze (10)