Notowania

Facebook poprosi cię o... przesłanie wyraźnego "selfie". W ten sposób cię sprawdzi

Facebook już niedługo może poprosić cię o… przesłanie wyraźnego zdjęcia twarzy. W ten sposób serwis rozpozna, czy nie jesteś komputerowym botem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters/ STG/REPORTER/EAST NEWS)

Facebook już niedługo może poprosić cię o... przesłanie wyraźnego zdjęcia twarzy. W ten sposób serwis rozpozna, czy nie jesteś komputerowym botem.

Od kilku dni internauci alarmują, że Facebook używa zupełnie nowego sposobu, by sprawdzić czy użytkownik jest prawdziwą osobą. Nowy test tożsamości jest bardzo prosty. Powinieneś wysłać swoje zdjęcie.

Firma już potwierdziła, że to prawdziwa informacja. Takie komunikaty mogą wyskakiwać w najbliższym czasie większej liczbie osób.

Komunikat wygląda tak: "Załaduj zdjęcie, które wyraźnie pokazuje twoją twarz. Sprawdzimy je, a następnie trwale usuniemy z naszych serwerów". O sprawie pierwszy poinformował serwis technologiczny Wired.

Rzecznik Facebooka już potwierdził, że takie testy rzeczywiście istnieją. Po co? Mają pomóc firmie wykryć podejrzaną aktywność na stronie - utworzenie konta, wysyłanie setek żądań dodania do znajomych, konfigurowania płatności za reklamy.

Jak zapewnia firma, proces jest w całości zautomatyzowany. Aby sprawdzić, czy konto jest autentyczne, Facebook sprawdza, czy zdjęcie jest unikatowe. Rzecznik Facebooka stwierdził, że test fotograficzny to jedna z kilku metod - zarówno automatycznych, jak i ręcznych - używanych do wykrywania podejrzanych działań.

Zobacz także: Fake news. Jak odróżnić kłamstwo od prawdy w sieci

Firma odmówiła udostępniania szczegółów na temat systemu. Powód? Nie chce, by niepowołane osoby manipulowały przy systemie. Jednak pokazuje, jakie mogą być przykładowe "podejrzane akcje". Na celowniku będzie użytkownik, który wysyła posty z Nowego Jorku, a komunikator chwile później wykrywa, że jest w Rosji.

Spółka nie chciała odpowiedzieć na pytania, od kiedy technologia jest używana. Internauci wskazują, że początki sięgają kwietnia.

Co ciekawe, niedawno amerykańska spółka prosiła o przesyłanie nagich zdjęć. W ten sposób chciała zabezpieczać użytkowników przed wrzucaniem kompromitujących ich zdjęć do sieci. O sprawie pisaliśmy już w Wirtualnej Polsce.

Facebook wspólnie z rządem Australii chce walczyć z takim zjawiskiem. To właśnie na podstawie dostarczonych zdjęć firma będzie mogła zlokalizować inne umieszczone na jej serwerach. Wszystkie zostaną usunięte.

Tagi: facebook, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2017

Leon ZFB to prywatna firma. Ma prawo żądać co im się zachce. Natomiast użytkownik może im pokazać środkowy palec. Ja wierzę, że zdjęcia zostaną usunięte z … Czytaj całość

02-12-2017

JackpotPejsbuk cukrowej góry pokazuje swoje prawdziwe oblicze, a pożytecznie zkomunikowani myśleli, ze to wszystko tylko dla ich wygody i dobra... Niestety … Czytaj całość

02-12-2017

kubuśFB czas najwyższy olać ,na całego

Rozwiń komentarze (68)