Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma z branży spożywczej wybuduje we Wrocławiu centrum badań za 15 mln dolarów

11
Podziel się:
Firma z branży spożywczej wybuduje we Wrocławiu centrum badań za 15 mln dolarów
(skynesher/ iStockphoto)

Mondelez International, amerykańska firma z branży spożywczej, wybuduje w Bielanach Wrocławskich Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości. Budowa centrum będzie kosztować 15 mln zł, a pracę znajdzie tam 250 osób z Polski i zagranicy.

W Polsce amerykański koncern reprezentowany jest przez spółkę Mondelez Polska. To właściciel takich marek jak czekolady Milka czy Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, czy ciastka: m.in. OREO, belVita, Petitki. Firma ma już regionie dwa zakłady produkcyjne - w Skarbimierzu (Opolskie) i w Bielanach Wrocławskich. Zatrudnionych jest tam ponad 1400 osób.

Teraz w Bielanach Wrocławskich firma zamierza wybudować centrum, w którym będą prowadzone badania nad jakością, opakowaniami, preferencjami i oczekiwaniami konsumentów, a także konsultacje w sprawach regulacji dotyczących żywności. Inwestycja ma być gotowa do 2017 r.

- To nowy rozdział w historii naszej globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o znaczącym potencjale wzrostu i jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej. Dlatego właśnie tu tworzymy centrum badawczo-rozwojowe o światowym zasięgu - powiedział Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelez International.

Mondelez International jest producent z branży spożywczej o światowym zasięgu. Dochód netto tego koncernu w 2015 r. wyniósł około 30 miliardów dolarów. Firma jest liderem produkcji ciastek, czekolad, gum do żucia, cukierków i napojów rozpuszczalnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
greg385600
6 lat temu
niech inwestują i tworzą miejsca pracy, ale emerytury i tak będą niskie. Musimy zatroszczyć się sami o siebie. Edukacja zawodowa i finansowa może nas ustrzec przed finansowymi kłopotami. Słyszeliście o książce "Emeyrtura nie jest Ci potrezbna" o tym jak więcej zarabiać, o budowaniu majątku? Fajnie się czyta i opisuje wiele praktycznych przykładów w polskich realiach.
cesiek
6 lat temu
Bedą sprzedawac swój plastikowy syf z Koka-kolą.TFuuuuuuuuuuuuu!!!!!
mik-nick
6 lat temu
amerykanska czy hamerykanska? bo to barzdo duza roznica!
Sodom
6 lat temu
Kolejni do dojenia Polaków
ZDZICH
6 lat temu
W OBECNEJ SYTUACJI POLIYCZNEJ W TYM KRAJU NIKT NIE ZAINWESTUJE NAWET 1 $$$$$$$$$…PO CO?????ZEBY ZA CHWILE SIE DOWIEDZIEC ,ZE TRZEBA ZAPLACIC WYSOKIIE PODATKI??????BO PISDZIELCE ROZDAJA KASE PATOLOGII???????????