Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GetBack celuje w Deloitte. Gotowy jest pozwać audytora

Badanie audytorskie Deloitte nie wykryło nieprawidłowości i oszustw w księgach finansowych GetBack. Windykator współpracę z audytorem i rozważa walkę o miliony złotych odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartłomiej Zborowski)

Badanie audytorskie Deloitte nie wykryło nieprawidłowości i oszustw w księgach finansowych GetBack. Windykator zerwał współpracę z audytorem i rozważa walkę o miliony złotych odszkodowania.

Komisja Nadzoru Finansowego wypunktowała manipulacje, oszustwa i nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych GetBack. Jednak poprzedzający aferę audyt firmy Deloitte niczego nie wykazał – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Obecny zarząd GetBack zerwał współpracę z Deloitte i według informacji "DGP" rozważa pozew sądowy przeciwko audytorowi i walkę o odszkodowanie. Najprawdopodobniej reprezentować go będzie duża, zagraniczna kancelaria.

Póki co, z oficjalnych informacji biura prasowego GetBack wynika, że wrocławski windykator analizuje sytuację. Jak podkreśla dziennik, decyzja o złożeniu pozwu musi zostać zaakceptowana przez radę nadzorczą.

Jednak informator "DGP", zbliżony do spółki zdradza, że ewentualna batalia sądowa może toczyć się o miliony złotych. – GetBack może się domagać odszkodowania w maksymalnej wysokości 2,5 mln euro. Ale jeśli udałoby się skonstruować pozew w oparciu o zarzut rażącego zaniedbania lub działania świadomego, wówczas kwota roszczenia może być wielokrotnie wyższa – zaznacza

Sam Deloitte nie odniósł się od groźby pozwu i przekonuje, że audyt odbył się zgodnie z zasadami. – Nie zauważyliśmy niczego, co wskazywałoby, że biegły rewident nie dochował staranności i rzetelności zawodowej podczas badania sprawozdania finansowego spółki GetBack – przekazało "DGP" biuro prasowe Deloitte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, getback, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

mmTyle są właśnie warte te audyty...

17-09-2018

YoopTak działają zagraniczne kancelarie. A Polacy tylko ujadają narzekają hejtują. Poza tym proponuje się przyjrzec innym spółkom obsługiwanym przez … Czytaj całość

17-09-2018

jajcobo audyt jest nic nie warty, za kasę podpisza wszystko, nawet wyrok na swoja matkę

Rozwiń komentarze (9)