Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GetBack celuje w Deloitte. Gotowy jest pozwać audytora

9
Podziel się

Badanie audytorskie Deloitte nie wykryło nieprawidłowości i oszustw w księgach finansowych GetBack. Windykator współpracę z audytorem i rozważa walkę o miliony złotych odszkodowania.

GetBack celuje w Deloitte. Gotowy jest pozwać audytora
(Bartłomiej Zborowski)
bEgMTZCJ

Badanie audytorskie Deloitte nie wykryło nieprawidłowości i oszustw w księgach finansowych GetBack. Windykator zerwał współpracę z audytorem i rozważa walkę o miliony złotych odszkodowania.

Komisja Nadzoru Finansowego wypunktowała manipulacje, oszustwa i nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych GetBack. Jednak poprzedzający aferę audyt firmy Deloitte niczego nie wykazał – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

bEgMTZCL

Obecny zarząd GetBack zerwał współpracę z Deloitte i według informacji "DGP" rozważa pozew sądowy przeciwko audytorowi i walkę o odszkodowanie. Najprawdopodobniej reprezentować go będzie duża, zagraniczna kancelaria.

Póki co, z oficjalnych informacji biura prasowego GetBack wynika, że wrocławski windykator analizuje sytuację. Jak podkreśla dziennik, decyzja o złożeniu pozwu musi zostać zaakceptowana przez radę nadzorczą.

Jednak informator "DGP", zbliżony do spółki zdradza, że ewentualna batalia sądowa może toczyć się o miliony złotych. – GetBack może się domagać odszkodowania w maksymalnej wysokości 2,5 mln euro. Ale jeśli udałoby się skonstruować pozew w oparciu o zarzut rażącego zaniedbania lub działania świadomego, wówczas kwota roszczenia może być wielokrotnie wyższa – zaznacza

bEgMTZCR

Sam Deloitte nie odniósł się od groźby pozwu i przekonuje, że audyt odbył się zgodnie z zasadami. – Nie zauważyliśmy niczego, co wskazywałoby, że biegły rewident nie dochował staranności i rzetelności zawodowej podczas badania sprawozdania finansowego spółki GetBack – przekazało "DGP" biuro prasowe Deloitte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgMTZCS

bEgMTZDm
KOMENTARZE
(9)
MAni
3 lata temu
Tzn p. Szkaradek pod ostrzalem?
fag
3 lata temu
W Polsce odsetek darmozjadów z kreatywną twórczością jest za duży ,kamieniołomy świecą pustkami,a większość ludzi szuka lekkiej pracy.
KWICOŁ
3 lata temu
OBWIESIĆ ICH
bEgMTZDn
mm
3 lata temu
Tyle są właśnie warte te audyty...
byrcyn
3 lata temu
Te wszystkie tuzy opiniotwórcze, tylko biorą kasę za swoje pseudo-rzetelne usługi. Koniec z oszustami !