Notowania

gospodarka
26.10.2016 16:40

Powołano Główną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Jej eksperci zabrali się za nowy kodeks budowlany

W skład nowo powołanej Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej weszło 15 ekspertów - poinformował w środę resort infrastruktury i budownictwa. Tematem pierwszego posiedzenia komisji był projekt ustawy kodeks urbanistyczno-budowlany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Kocjan/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Główna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna jest organem doradczym Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego. Zadaniem komisji jest przedstawianie opinii o projektowanych aktach prawnych i innych dokumentach, oraz analiza obowiązującego stanu prawnego w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, oraz analiza aktualnego stanu przestrzennego kraju.

Do Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej powołano 15 ekspertów, przewodniczącym komisji został Piotr Gadomski.

- Powołujemy członków Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej nie po to, aby słyszeć tylko pozytywne głosy o projektach. Zależy nam na uwagach ekspertów, z pomocą których uda nam się wypracować konstruktywne rozwiązania. Udział w pracach komisji doświadczonych osób, jest nam bardzo potrzebny - podkreślił wiceminister MIB Tomasz Żuchowski.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, tematem pierwszego posiedzenia nowo powołanych członków Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej był projekt ustawy kodeks urbanistyczno-budowlany.

Tagi: gospodarka, budownictwo, pap, mib, żuchowski, wiadomości, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2016

bbbRopa tanieje a na stacjach co dziennie droższa

26-10-2016

olaKolejne stołki dla kolesi

Rozwiń komentarze (2)