Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.03.2017 14:06

III Europejski Kongres Samorządów

27-28 marca br. w Krakowie, pod hasłem „Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku” odbędzie się III Europejski Kongres Samorządów.

Podziel się
Dodaj komentarz

27-28 marca br. w Krakowie, pod hasłem „Samorządy w obliczu wyzwań XXI wieku” odbędzie się III Europejski Kongres Samorządów.

Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw, ale także całej Europy i świata.

Według Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Krakowa – Miasta Gospodarza Kongresu „III edycja Europejskiego Kongresu Samorządów jest świetną okazją, by porozmawiać o rewolucyjnych i ewolucyjnych ideach, rozwiązaniach i koncepcjach – o wizji nowego porządku dla świata. Świata, którego każdy z nas jest obywatelem, a który składa się z wielu mniejszych i większych wspólnot. Wspólnot różnych tak jak my jesteśmy różni”.

Wg Organizatorów w III Europejskim Kongresie Samorządów udział weźmie blisko 2000 osób – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów UE i Europy Wschodniej.

Na tegoroczny program Kongresu składać się będzie sześć ścieżek tematycznych (Finanse, Środowisko, Gospodarka, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto) obejmujących ponad 60 wydarzeń: sesje plenarne, panele dyskusyjne, prezentacje raportów, warsztaty, wykłady. Tradycyjnie pierwszy dzień obrad zwieńczy uroczysta gala wręczenia Nagród Kongresu „Lider Samorządu” dla najlepszych włodarzy polskich miast: prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Miejscem obrad będzie ICE Kraków Congress Centre (ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków).

Rejestracja i akredytacja na III Europejski Kongres Samorządów odbywa się poprzez formularz elektroniczny na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja

Organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego i Forum Regionów w Krynicy. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

Szczegóły na stronie www.eks-krakow.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2017

rogroCzy na zdjęciu u góry to przywódca Hunów?

Rozwiń komentarze (1)