Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Inwestycje Polskie staną się częścią Planu Inwestycyjnego dla Europy

0
Podziel się:

- Inwestycje Polskie staną się częścią Planu Inwestycyjnego dla Europy, który ma uruchomić publiczne i prywatne inwestycje rzędu co najmniej 315 mld euro - mówi minister skarbu.

Inwestycje Polskie staną się częścią Planu Inwestycyjnego dla Europy
(PAP/Piotr Wittman)

- Inwestycje Polskie staną się częścią Planu Inwestycyjnego dla Europy (tzw. plan Junckera), który ma uruchomić publiczne i prywatne inwestycje rzędu co najmniej 315 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat - mówi minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny zapewniają kapitał początkowy Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFSI), którym będą zarządzać. W ramach Inwestycji Polskich oprócz już zaangażowanych 23 mld zł, na stole jest ponad 200 kolejnych projektów na około 16 mld zł.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

- Nasz program jest protoplastą planu Junckera - zapewnia minister. Ujawnia, kiedy powstanie lista polskich inwestycji, realizowanych już w ramach Planu Inwestycyjnego dla Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Program bogaty jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego.

Portal Money.pl relacjonuje to wydarzenie. Na naszych stronach nie zabraknie sprawozdań z najważniejszych debat oraz wywiadów z uczestnikami konferencji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)