Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakie awarie usunie się dzięki ubezpieczeniu telefonu?

0
Podziel się:

Smartfony ułatwiają życie, umożliwiając korzystanie ze stałego dostępu do Internetu oraz z wielu aplikacji. W Polsce użytkownicy smartfonów stanowią większość wśród osób korzystających z telefonów komórkowych. Niestety, nowoczesne komórki są delikatne i podatne na uszkodzenia, a częste użytkowanie podnosi ryzyko wystąpienia awarii. Oto 6 częstych awarii smartfonów, które usunie się za darmo, gdy posiada się ubezpieczenie telefonu.

Jakie awarie usunie się dzięki ubezpieczeniu telefonu?

1. Stłuczenie wyświetlacza

Jest to najczęstsza awaria usuwana w ramach gadget insurance. Wyświetlacz może zostać stłuczony podczas upadku, uderzenia twardym przedmiotem, a także podczas przenoszenia urządzenia w torebce, plecaku lub kieszeni. Stłuczony wyświetlacz utrudnia lub uniemożliwia dalsze korzystanie ze sprzętu, przez co naprawa jest konieczna. Usuniecie usterki kosztuje co najmniej 100-200 złotych, jeżeli wybiera się nieoryginalny wyświetlacz, natomiast w przypadku flagowych modeli naprawa jest wydatkiem około 400-500 złotych.

2. Brak reakcji na dotyk

Smartfony są obsługiwane poprzez poruszanie palcem po ekranie, dlatego brak reakcji wyświetlacza na dotyk uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Taka usterka najczęściej towarzyszy stłuczeniu wyświetlacza, lecz może pojawić się również w przypadku wystąpienia innych awarii. Niekiedy brak reakcji na dotyk pojawia się samoistnie i jest spowodowany uszkodzeniem jednego z podzespołów wewnątrz smartfona.

3. Uszkodzenie mikrofonu lub głośnika

Uszkodzenie mikrofonu lub głośnika jest łatwe do rozpoznania. Niesprawność głośnika jest równoznaczna z brakiem możliwości usłyszenia głosu osoby, która dzwoni, natomiast niesprawny mikrofon sprawia, że użytkownik smartfona słyszy rozmówcę, lecz ten nie słyszy jego. Po wymianie zepsutej części smartfon działa prawidłowo.

4. Zalanie smartfona

Zalanie cieczą sprawia, że smartfon przestaje działać od razu lub po upływie kilku tygodni. Woda lub inny płyn powodują powstawanie zwarć na płycie głównej i korodowanie podzespołów. Skutki zalania można usunąć w serwisie, który oferuje usługę nazywaną suszeniem chemicznym.

5. Uszkodzenie baterii

Bateria w smartfonie początkowo pracuje przez wiele godzin na jednym ładowaniu, jednak po upływie kilkunastu miesięcy działa o wiele krócej. Gdy akumulator jest zużyty, można wymienić go w ramach polisy.

6. Pękniecie obudowy

Pękniecie obudowy zwykle jest jedynie problemem natury estetycznej, jednak niekiedy może zwiększać ryzyko uszkodzenia smartfona. Jeżeli obudowa jest pęknięta na całej długości lub szerokości, wskazana jest jej wymiana na nową, nawet gdy telefon działa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)