Notowania

Ukraina przejęła 1,5 mld dol z majątku Janukowycza. Pójdą na wojsko

Pieniądze te trafiły do budżetu państwa dzięki decyzji sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wilson Dias/Agencia Brasil/CC BY 3.0 br/WIkimedia)

Ukraińskie władze przejęły środki z zamrożonych na kontach zbiegłego w 2014 roku do Rosji byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Pieniądze te trafiły do budżetu państwa dzięki decyzji sądu.

Obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował w piątek, że przejęte środki zostaną skierowane m.in. na potrzeby wojska.

- Zwróciłem się do rządu i parlamentu o wprowadzenie zmian do budżetu i priorytetem będzie wykorzystanie tych pieniędzy przez wojsko, Gwardię Narodową, Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, Straż Graniczną i policję - powiedział Poroszenko.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie zablokowane zostaną środki na kontach innych byłych urzędników z ekipy Janukowycza.

- Znamy miejsca, w których w najbliższym czasie zablokowane zostaną dodatkowe pieniądze, miliardy hrywien, i w ramach prawnej pomocy we współpracy z naszymi partnerami za granicą, będą one powracały na Ukrainę - podkreślił Poroszenko.

Janukowycz uciekł do Rosji w lutym 2014 roku w wyniku wydarzeń, znanych jako rewolucja godności.

Manifestacje odbywały się na kijowskim Majdanie (placu) Niepodległości. Rozpoczęły się 21 listopada 2013 roku, gdy ówczesne władze Ukrainy ogłosiły, że odkładają podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE.

W wyniku brutalnych działań sił bezpieczeństwa przeciwko demonstrantom wiece przekształciły się w protesty przeciwko ekipie Janukowycza. W walkach ulicznych zginęło ponad 100 osób.

Tagi: świat, ukraina, przestępczość, prezydent, finanse, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-04-2017

RobertPieniądze pójdą do budżetu czyli nic dla społeczeństwa . Podobnie jak u nas podzielą się między sobą.

28-04-2017

TEMIDAPOLSKA POWINNA ZROBIC TO SAMO -POKONFISKOWAC MAJATKI KOMUNISTYCZNYCH ZLODZIEI TAKICH JAK KWASNIEWSKI

28-04-2017

m-53Nieźle kradł. A to zapewne tylko część.

Rozwiń komentarze (4)