Notowania

Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem na świecie. Bill Gates zdetronizowany

Zmiana na fotelu najbogatszego człowieka na ziemi. W związku z prognozą bardzo dobrych wyników Amazona akcje spółki poszły mocno w górę i wywindowały majątek Jeffa Bezosa do kwoty 90,9 miliarda dolarów. Tym samym szef Amazona wskoczył na miejsce dotychczasowego lidera Billa Gatesa, wyprzedzając go o 200 milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Zmiana na fotelu najbogatszego człowieka na ziemi. W związku z prognozą bardzo dobrych wyników Amazona, akcje spółki poszły sporo w górę. Wywindowały tym samym majątek Jeffa Bezosa do kwoty 90,9 miliarda dolarów. Szef Amazona wskoczył w ten sposób na miejsce dotychczasowego lidera - Billa Gatesa, wyprzedzając go o 200 milionów dolarów.

Codzienny indeks majątku światowych miliarderów prowadzi serwis Bloomberg. To właśnie według jego wyliczeń Gates stracił pozycję lidera rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Wszystko za sprawą reakcji giełdy na wyczekiwaną publikację kwartalnych wyników finansowych Amazona.

Analitycy spodziewają się, że przychód giganta w branży internetowych zakupów wzrośnie aż o 22 procent - do 37,2 miliardów dolarów. To wystarczyło, by podczas czwartkowej sesji na Wall Street akcje Amazona wzrosły o ponad 1,3 procenta. Dzięki temu Bezos, który ma 17 procent akcji spółki, wyprzedził Gatesa.

Wieloletni szef Microsoftu miał w czwartek - według wyliczeń Bloomberga - fortunę wartą dokładnie 90,7 miliarda dolarów.

Zobacz, jakie majątki mają liderzy polskiej sceny politycznej:

W czwartek na trzecim miejscu rankingu miliarderów Bloomberga jest niezmiennie szef odzieżowego giganta Inditex Amancio Ortega. Jego majątek został wyceniony na 82,7 miliarda dolarów. Czwarty jest Warren Buffet z majątkiem 74,5 miliarda dolarów.

Ten ostatni z czasem będzie w rankingu coraz niżej, bo regularnie pozbywa się swojego majątku, przekazując miliardy na cele dobroczynne. Ostatnio przekazał akcje warte 3,17 miliarda dolarów na organizacje charytatywne. Większość z nich trafiła do fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Tagi: jeff bezos, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2017

OfcaNajbogatsi jestesmy my Polacy bo mamy prezesa, jego kota I ojca dyrektora.

27-07-2017

obI czym tu sie chwalić,skoro tyle ludzi na świecie nie ma nawet wody do picia i łyżki strawy,ludzie bogaci sa nic nie warci.

27-07-2017

pawelnic na ten świat nie przyniósł...jego majątek to tylko to co zabrał robotnikom!!!

Rozwiń komentarze (75)