Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Johnson & Johnson wiedział o azbeście w talku. Akcje spółki spadły o 11 proc.

Koncern Johnson & Johnson wiedział od dekad o obecności azbestu w produkowanym przez niego pudrze dla niemowląt - donosi Reuters. Pomimo niekorzystnego wyroku sądowego, spółka utrzymuje, że nic takiego nie miało miejsca.

Podziel się
Dodaj komentarz
Akcje J&J spadły dziś o prawie 11 proc.

Dziennikarze agencji Reuters dotarli do dokumentów i zeznań sądowych z lat 1971-2000, z których wynika, że zarówno dyrektorzy koncernu, jak i wielu szeregowych pracowników, a nawet prawników i lekarzy miało świadomość, że w niektórych partiach pudru dla niemowląt przez lata wykrywano śladowe ilości azbestu.

Sprawa wyszła na światło dzienne, gdy sąd przyznał rację kobietom, które zachowały na raka jajników w następstwie kontaktu z zanieczyszczonym talkiem. Z roszczeniem wystąpiły 22 poszkodowane, przy czym 6 zmarło w trakcie procesu, więc w ich imieniu występowali spadkobiercy.

Sąd w stanie Missouri zdecydował, że Johnson & Johnson ma zapłacić na ich rzecz odszkodowanie w wysokości 4,7 mld dol.

Wydłużanie czasu na zapłatę, brak informacji o terminie dostaw. UOKiK ostro o działaniach firmy Cykoria

Amerykański koncern nadal utrzymuje, że w jego produktach nigdy nie wykryto śladów azbestu, a nawet gdyby był, to nie jest on substancją rakotwórczą. Sam wyrok uważa za "niesprawiedliwy".

Na problemy giganta farmaceutyczno-kosmetycznego zareagowała giełda. Akcje Johnson & Johnson spadły w czasie porannej sesji w Nowym Jorku o 10,8 proc. Był to dla firmy najgorszy dzień od 16 lat. W lipcu 2002 r. akcje potaniały o 15,85 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akcje, johnson&johnson, kosmetyki, bezpieczeństwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

ParanoZ tego co wiem azbest jest tylko szkodliwy w układzie oddechowym i powoduje raka płuc a nie jajników. Może się nie znam.

15-12-2018

SanaNieetyczna firma, nie tylko z powodu talku. Zapomnieli o ideałach R.W. Johnsona w pogoni za zyskiem.

15-12-2018

wwKolejny wyrok wielomilionowy J&J

Rozwiń komentarze (3)