Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kampania prezydencka. Jarubas za waloryzacją kwotową emerytur

0
Podziel się:

Zdaniem kandydata na prezydenta z ramienia PiS taki sposób urealniania świadczeń powinien być wpisany do konstytucji.

Adam Jarubas
Adam Jarubas (Leszek Szymański)
bEJIFZLp

Nie może być nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn za tę samą pracę - powiedział w niedzielę w Kłoczewie kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas. Jego zdaniem waloryzacja kwotowa emerytur powinna być wpisana do konstytucji.

Jarubas w niedzielę w Kłoczewie na Lubelszczyźnie, podczas tamtejszych obchodów Święta Kobiet powiedział, że to dobra okazja, by upomnieć się o równe traktowanie kobiet, zwłaszcza na rynku pracy. _ Dzisiaj widać, że wynagrodzenia kobiet za te samą pracę często są o jedną czwartą niższe niż mężczyzn. Tak dalej być nie może. Chcę się o to mocno dzisiaj, też tutaj z Kłoczewa, upomnieć _ - powiedział.

_ Uważam, że ta konwencja (antyprzemocowa-PAP), o której dzisiaj się wiele mówi, ta dyskusja o prawach kobiet nie ma takiego wymiaru praktycznego, przełożenia na realne działania na rynku pracy _ - ocenił.

bEJIFZLr

Jarubas zwrócił też uwagę na dysproporcje w świadczeniach emerytalnych między kobietami a mężczyznami. Jak tłumaczył, wynikają one z tego, że w okresach, kiedy kobiety przebywały na urlopach wychowawczych, nie były odprowadzane składki. Tym dysproporcjom - jak podkreślił - ma przeciwdziałać waloryzacja kwotowa, a nie procentowa tych świadczeń. _ To, że udało się ją przeprowadzić, ale epizodycznie, w postaci ustawy doraźnej, to jest sukces. Na tej zmianie zyskały głównie kobiety _ - zaznaczył.

Jego zdaniem waloryzacja kwotowa powinna być wpisana do konstytucji. _ Aby te dysproporcje pomiędzy świadczeniami uzyskiwanymi przez kobiety i mężczyzn nie pogłębiały się, to rozwiązanie powinno być wpisane do konstytucji jako rozwiązanie kwotowe, solidarne, gdzie ludzie pobierający niższe świadczenia będą mogli co roku uzyskiwać tę waloryzację w sposób znaczniejszy. Te dysproporcje między kobietami a mężczyznami nie będą się pogłębiać i również dysproporcje pomiędzy biedniejszymi a bogatszymi nie będą się pogłębiać _ - powiedział.

Jarubas powiedział, że samorządowcy i politycy lubią bywać wśród kobiet, _ bo kobiety nam imponują swoją odpowiedzialnością i troską _. Życzył kobietom, aby były radosne i miały dalej cierpliwość dla swoich mężczyzn. _ To jest dla nas bardzo ważne i pomaga nam w pracy _ - dodał.

Podczas spotkania w Kłoczewie, za namową swoich partyjnych kolegów - europosła Krzysztofa Hetmana oraz marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Jarubas zaśpiewał utwór Marka Grechuty _ Będziesz moją panią _, sam akompaniował sobie na gitarze. Panowie wręczali tez zgromadzonym na sali kobietom róże.

bEJIFZLx

Wcześniej Jarubas odwiedził szpital w Kraśniku, gdzie spotkał się z dyrekcją placówki. Tam również wręczał kwiaty i składał życzenia pacjentkom szpitala oraz pracującym w nim kobietom. Wieczorem kandydat PSL na prezydenta spotka się z kobietami w miejscowości Terpentyna.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/253/m322301.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przyszli-emeryci-kontra-skarb-panstwa-bedzie,0,0,1726720.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sąd zajmie się reformą OFE. Będzie pozew zbiorowy
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m333479.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/emerytury-i-renty-z-fus-sejm-na-finiszu-prac,106,0,1725546.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Emerytury i renty z FUS mają być wyższe
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/191/m328639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytury-w-polsce-od-dzis-rosna-o-co,241,0,1724145.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Emerytury idą dziś w górę. Zobacz, o ile
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m285216.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/subwencja-dla-psl-u-w-postaci-milionow-jednak,177,0,1721265.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kłopoty finansowe PSL. Nie stracą subwencji
bEJIFZLS
emerytury
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)