Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kobiety w Polsce zakładają dwa razy mniej firm niż mężczyźni

0
Podziel się:

Kobiety w Polsce zakładają dwa razy mniej firm niż mężczyźni - wynika z raportu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Kobiety w Polsce zakładają dwa razy mniej firm niż mężczyźni
(fotolia.com)

Szefowa organizacji zajmującej się wspieraniem pań w tworzeniu własnego biznesu Katarzyna Wierzbowska tłumaczy, że wśród czynników wpływających na taką dysproporcję jest między innymi nadmierna krytyka oraz bardzo wysokie oczekiwania kobiet względem samych siebie. Jak podkreśla prezes Fundacji, wiele kobiet narzeka na brak wsparcia ze strony swoich najbliższych, którzy odradzają odchodzenie "z etatu" i zakładanie własnej firmy.

Jedna z 200 najbardziej wpływowych kobiet w polskim sektorze finansowym według Instytutu Innowacyjna Gospodarka, Aneta Podyma wyjaśnia, że najważniejsza w tworzeniu własnego biznesu jest pewność siebie i swoich decyzji. Finansistka podkreśla, że przed rozpoczęciem prowadzenia własnej działalności kobiety mają dużo wątpliwości - czy dadzą sobie radę, czy mają odpowiednie kwalifikacje, czy pogodzą pracę z obowiązkami rodzinnymi. Tym czasem - zdaniem Anety Podymy - mężczyźni nie zadają sobie tych pytań, po prostu działają.

W opinii Beaty Tomaszek prowadzącej blog dla przedsiębiorczych kobiet ważne jest, aby być wytrwałą w swoich postanowieniach i konsekwentnie dążyć do celu. Blogerka podkreśla, że sukces odnoszą tylko te osoby, które mimo niepowodzeń są zdeterminowane i kontynuują rozpoczętą pracę. Beata Tomaszek tłumaczy, że do tego potrzebna jest wewnętrzna siła.

Jak wynika z raportu firmy Deloitte oraz organizacji Business and Industry Advisory Committee, warunkiem zwiększenia liczby kobiet w biznesie jest polityka promująca ich przedsiębiorczość, prowadzona przez rządy krajów przy wsparciu organizacji społecznych i biznesowych. Autorzy badań podkreślają, że niebagatelne znaczenie mają tu czynniki kulturowe, mentalne i społeczne.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)