Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna grzywna dla Gronkiewicz-Waltz. Ma zapłacić 3 tys. zł

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została w środę po raz piąty ukarana 3 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji, która badała sprawę nieruchomości Poznańska 14 .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/ EastNews)
Prezydent Warszawy nadal nie stawia się przed komisją reprywatyzacyjną. A ta nadal wlepia jej grzywny

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została w środę po raz piąty ukarana trzema tysiącami złotych grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. W środę komisja badała sprawę kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14 .

Za taką decyzją głosowało pięciu członków komisji, jeden był przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Zobacz też: Sonda. Spytaliśmy warszawiaków, czy zapłacą za karę Hanny Gronkiewicz-Waltz?

O grzywnę dla prezydent stolicy za nieusprawiedliwioną nieobecność wniósł szef komisji Patryk Jaki, który powiedział, że prezydent stolicy nie stawiła się pomimo prawidłowego wezwania.

Przeciwny grzywnie był poseł PO Robert Kropiwnicki, który podkreślał, że obecni byli na rozprawie pełnomocnicy miasta. - Stroną postępowania jest miasto, a nie pani Gronkiewicz-Waltz, która nie uczestniczyła osobiście w wydawaniu decyzji - dodał. - To ma charakter nękania - ocenił.

Jaki replikował, że każde posiedzenie komisji przekonuje, dlaczego prezydent Gronkiewicz-Waltz nie chce się stawić. - Musiałaby wyjaśnić, jak to się dzieje, że nikt nie reagował na to, co się dzieje z mieszkańcami, o których ma obowiązek dbać - mówił szef komisji. - 6 tys. zł czynszu w tej kamienicy to więcej niż 3 tys. zł grzywny - dodał. Członek komisji Sebastian Kaleta stwierdził, że komisja nikogo nie nęka, a zwraca miastu bezprawnie przejęty majątek.

Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. Wcześniej czterokrotnie nie przyszła na jej rozprawy - za każde niestawiennictwo dostała po 3 tys. grzywny. Odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Złożyła też wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Jak uzasadniała, w Polsce są obecnie dwa organy do spraw reprywatyzacyjnych - komisja oraz prezydent miasta. W związku z tym nie ma możliwości, by prezydent był stroną w komisji.

Tagi: hanna gronkiewicz-waltz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2017

55a nie można aresztować i doprowadzić czy tej elity nie dotyczy ???????????

31-08-2017

robertTO JEST SARKASTYCZNY CHICHOT DEMOKRACJI

30-08-2017

NSKiedy w końcu zobaczymy ją w kajdankach?!

Rozwiń komentarze (59)