Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Komisja ds. VAT. Znamy terminarz przesłuchań. Rostowski zezna już w październiku

Komisja ds. VAT. Znamy terminarz przesłuchań. Rostowski zezna już w październiku

Były minister Jacek Rostowski będzie jednym z pierwszych przesłuchanych Fot. STANISLAW KOWALCZUK / Eastnews
Były minister Jacek Rostowski będzie jednym z pierwszych przesłuchanych
Znamy już terminarz pierwszych przesłuchań przed komisją ds. VAT. Na pierwszy ogień pójdzie twórca ustawy o podatku, ale później mają się stawić byli ministrowie: Rostowski, Ćwiąkalski oraz Czuma.
Prof. Witold Modzelewski, twórca ustawy o podatku VAT, ma zostać przesłuchany już 18 września. Szef komisji Marcin Horała mówi, że to spotkanie ma "pokazać kontekst" całej sprawy. Wkrótce po nim komisja ds. VAT chce przesłuchać polityczną pierwszą ligę z czasów rządów PO. 9 października stawić się ma Jacek Rostowski, były minister finansów. Potem, kolejno 18 i 24 października byli ministrowie sprawiedliwości - Zbigniew Ćwiąkalski oraz Andrzej Czuma.
Październikowe przesłuchania mają się zakończyć spotkaniem komisji z Andrzejem Seremetem, byłym prokuratorem generalnym. Przesłuchanie jest zaplanowane na 29 października.

Komisja ds. VAT. Prof. Modzelewski: opinia publiczna nie jest przygotowana na to, co się za tym kryje. Zobacz wideo:

Przesłuchania będą się odbywać także w listopadzie. Przed komisją zasiądzie wtedy na początku Michał Kanownik ze Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego - ZIPSEE Cyfrowa Polska. To on w 2013 r. miał powiadomić przedstawicieli ministerstwa finansów o przestępstwach VAT-owskich w branży elektronicznej. W listopadzie przed komisją stawią się też między innymi: byli wiceministrowie finansów Elżbieta Chojna-Duch, Stanisław Gomułka i Ludwik Kotecki. Na 12 grudnia zaplanowane jest natomiast przesłuchanie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.
Komisja ds. VAT została powołana w lipcu. Ma zająć się problemem ściągalności podatku za rządów PO–PSL. Według obecnie rządzących w latach 2007-2015 luka VAT wyniosła co najmniej 250 mld zł.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych

VAT
Czytaj także
Polecane galerie
Oprawca jak drzewiej mawiano ŚPI ?
2018-09-15 07:02
Komisja kolejna od promowania PiS-u ?
Tomasz
2018-09-15 00:11
Do Pana prof. Modzelewskiego pytanie: Czy jest prawdą, że ustawy PO doprowadziły do likwidacji monopolu jaki miała Pana kancelaria co do interpretacji ustawy o VAT, której był Pan autorem?
T.
2018-09-14 13:06
Jak się daje zauważyć, większość osób wezwanych przed komisję ma zanik pamięci .W związku z czym wszystkich tych kierowałbym na obowiązkowe badania komputerowe czy rezonans magnetyczny głowy czy rzeczywiście cierpią na jakąś chorobę . Bo jeśli lekarz orzeknie ,że są zdrowi to w takim razie nie mówią prawdy podczas przesłuchań.
Pokaż wszystkie komentarze (19)