Notowania

vat
13.09.2018 18:03

Komisja ds. VAT. Znamy terminarz przesłuchań. Rostowski zezna już w październiku

Znamy już terminarz pierwszych przesłuchań przed komisją ds. VAT. Na pierwszy ogień pójdzie twórca ustawy o podatku, ale później mają się stawić byli ministrowie: Rostowski, Ćwiąkalski oraz Czuma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK / Eastnews)
Były minister Jacek Rostowski będzie jednym z pierwszych przesłuchanych

Prof. Witold Modzelewski, twórca ustawy o podatku VAT, ma zostać przesłuchany już 18 września. Szef komisji Marcin Horała mówi, że to spotkanie ma "pokazać kontekst" całej sprawy. Wkrótce po nim komisja ds. VAT chce przesłuchać polityczną pierwszą ligę z czasów rządów PO. 9 października stawić się ma Jacek Rostowski, były minister finansów. Potem, kolejno 18 i 24 października byli ministrowie sprawiedliwości - Zbigniew Ćwiąkalski oraz Andrzej Czuma.
Październikowe przesłuchania mają się zakończyć spotkaniem komisji z Andrzejem Seremetem, byłym prokuratorem generalnym. Przesłuchanie jest zaplanowane na 29 października.

Komisja ds. VAT. Prof. Modzelewski: opinia publiczna nie jest przygotowana na to, co się za tym kryje. Zobacz wideo:

Przesłuchania będą się odbywać także w listopadzie. Przed komisją zasiądzie wtedy na początku Michał Kanownik ze Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego - ZIPSEE Cyfrowa Polska. To on w 2013 r. miał powiadomić przedstawicieli ministerstwa finansów o przestępstwach VAT-owskich w branży elektronicznej. W listopadzie przed komisją stawią się też między innymi: byli wiceministrowie finansów Elżbieta Chojna-Duch, Stanisław Gomułka i Ludwik Kotecki. Na 12 grudnia zaplanowane jest natomiast przesłuchanie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.
Komisja ds. VAT została powołana w lipcu. Ma zająć się problemem ściągalności podatku za rządów PO–PSL. Według obecnie rządzących w latach 2007-2015 luka VAT wyniosła co najmniej 250 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, komisja ds. vat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2018

sprawiedliwaŻydzina wszystko poZApoMINAŁA.. Nic nie pamięta! Za późno gnoja poCIĄGNĘLI do ODpoWIEDZIALNOŚCI!!!

13-09-2018

druch boruchDlaczego tylko będzie od 2007 roku do 2015 ,a ja się pytam co z pozostałymi latami wtedy wszystko było cacy

15-09-2018

Oprawca jak drzewiej mawiano ŚPI ?Komisja kolejna od promowania PiS-u ?

Rozwiń komentarze (19)