Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt izraelsko-palestyński. Kerry w ogniu krytyki

0
Podziel się

Minister łączności Izraela Gilad Erdan powiedział, że sekretarz stanu USA nadal bije nowe rekordy, jeśli chodzi o próby zrozumienia regionu.

Konflikt izraelsko-palestyński. Kerry w ogniu krytyki
(AP/Fotolink/East News)
bEivegnF

Politycy izraelscy wystąpili z ostrą krytyką sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego za jego wypowiedzi, w których powiązał utrzymywanie się konfliktu izraelsko-palestyńskiego z islamistycznym ekstremizmem w regionie.

Minister łączności Gilad Erdan powiedział w radiu publicznym, że przy całym szacunku dla Kerry'ego, _ nadal bije on nowe rekordy, jeśli chodzi o próby zrozumienia naszego regionu _. Kerry wczoraj apelował po raz kolejny o wznowienie izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych.

Oświadczył, że konflikt między oboma narodami podsyca _ gniew ulicy _ w świecie arabskim, i że przywódcy wszystkich państw regionu, z którymi USA rozmawiały o koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu wskazali na konieczność pokoju między Palestyńczykami i Izraelczykami.

bEivegnH

_ - 200 tysięcy ludzi zabitych w Syrii, Brytyjczycy i Amerykanie, którym obcięto głowy - czy to jest wina osiedla Ma'ale Adummim? _ - zapytał Erdan. Nawiązał w ten sposób do egzekucji dokonywanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego na cudzoziemcach z Zachodu. Osiedle Ma'ale Adummim to jedno z największych skupisk izraelskich na Zachodnim Brzegu.

Z kolei minister gospodarki Naftali Bennet, z nacjonalistycznej partii Żydowski Dom, skomentował wypowiedź Kerry'ego uwagą, że _ zawsze ktoś oskarży Żydów nawet, gdy chodzi o muzułmanina z Wielkiej Brytanii, który ścina głowę brytyjskiemu chrześcijaninowi _. Na nagraniach wideo z egzekucji cudzoziemców przez Państwo Islamskie występował dżihadysta mówiący z brytyjskim akcentem.

Stosunki amerykańsko-izraelskie uległy ochłodzeniu pod koniec kwietnia z powodu załamania się trwających dziewięć miesięcy rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami, reaktywowanych przez Kerry'ego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
Miliard od Kataru na odbudowę Strefy Gazy Władze Autonomii Palestyńskiej szacują całkowity koszt odbudowy na 4 miliardy dolarów.
bEivegoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)