Notowania

emerytury
30.11.2016 06:53

Koniec emerytur pomostowych. Ważny głos OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków zawodowych apeluje o niewygaszanie emerytur pomostowych. Obecnie prawo to obejmuje tylko osoby, które były zatrudnione przed 1 stycznia 1999 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje o niewygaszanie emerytur pomostowych. Obecnie prawo to obejmuje tylko osoby, które były zatrudnione przed 1 stycznia 1999 roku.

Jak zaznaczył przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych Leszek Miętek, osoby pracujące w szkodliwych warunkach nie będą w stanie pracować do ustawowego wieku emerytalnego nawet po jego obniżeniu do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Dyrektor Mariusz Kubzdyl z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiając rekomendacje dotyczące systemu emerytalnego zaznaczył, że zmiana warunków nabycia prawa do emerytury pomostowej może być możliwa tylko po uzyskaniu zgody partnerów społecznych w Radzie Dialogu Społecznego.

Dyrektor dodał, że po pierwsze rząd obniżył wiek emerytalny, a po drugie składka, która jest obecnie odprowadzana na Fundusz Emerytur Pomostowych, wynosząca półtora procent podstawy wymiaru, przestała być wystarczająca do zbilansowania funduszu.

Dyrektor podkreślił, że składka, która zbilansowałaby ten fundusz musiałaby wynieść 7 procent.

Tagi: emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2016

Azja2Nieroby z 500+ kupują nowe komórki a ty za kilkadziesiąt lat pracy w ciężkich warunkach dostaniesz 1000 zł emerytury obywatelskiej , to jest Prawo i … Czytaj całość

30-11-2016

Renia 68w KRUS sa niby rolnicy hahahaha niby - bo wiele placi KRUS a pracuje w Nimczech na lewo(np opiekunki) zarabiajac 1500 EURO miesiecznie i takie … Czytaj całość

30-11-2016

maro276Likwidacja wszystkich ulg a tylko staż pracy 40 lat pracy składkowej.

Rozwiń komentarze (25)