Notowania

kredyt we frankach
07.05.2016 12:53

Kredyt we frankach nielegalny? Frankowicze biorą sprawy w swoje ręce

Do Sejmu trafił projekt ustawy delegalizujący kredyty udzielone w walutach obcych, w tym we frankach szwajcarskich. W myśl tego projektu banki mają przeliczyć kredyty tak, jakby od początku były one brane w złotówkach - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Do Sejmu trafił projekt ustawy delegalizujący kredyty udzielone w walutach obcych, w tym we frankach szwajcarskich. W myśl tego projektu banki mają przeliczyć kredyty tak, jakby od początku były one brane w złotówkach.

Przeciągające się prace nad rozwiązaniem problemu toksycznych kredytów spowodowały, że zadłużeni we frankach wzięli sprawy w swoje ręce - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Za pośrednictwem klubu Kukiz'15 złożyli do Sejmu projekt ustawy zakazującej udzielania kredytów w obcych walutach i unieważniającej wszystkie umowy kredytowe zawarte po 1 stycznia 2000 roku w walutach innych niż złote i na czas dłuższy niż pięć lat.

Kredyty byłyby przeliczane po kursie obowiązującym w dniu wypłaty pieniędzy, raty kredytowe zaś po kursie z dnia dokonywania spłaty.

Tagi: kredyt we frankach, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz