Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Grynkiewicz
|

Kulczyk i Voelkel otwierają szkołę. Ma uczyć prowadzenia biznesu w Afryce

0
Podziel się:
Kulczyk i Voelkel otwierają szkołę. Ma uczyć prowadzenia biznesu w Afryce
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

To będą pierwsze takie studia podyplomowe w Europie Środkowo-Wschodniej – zajęcia w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej mają prowadzić przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces w Afryce, a także doświadczeni dyplomaci.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest najbogatszy Polak, Jan Kulczyk, przy projekcie współpracował z innym polskim multimilonerem Piotrem Voelkelem (współzałożycielem SWPS i meblowego Vox).

Rekrutacja rusza 15 kwietnia, same zajęcia zaczną się w październiku tego roku. Jak czytamy w komunikacie, partnerem studiów został Uniwersytet Stellenbosch, czołowy ośrodek akademicki z RPA.

- Dziś nie możemy nikogo pouczać, to Europa potrzebuje Afryki, a nie na odwrót, ponieważ doszliśmy do ściany w rozwoju gospodarczym, Afryka jest najbliżej, więc tam musimy szukać synergii – twierdził już kilka lat temu Jan Kulczyk.

On sam w Afryce z powodzeniem prowadził biznes – m.in. prowadząc projekty poszukiwawczo-wydobywcze złóż czy odkrywkową kopalnię złota w Namibii.

Czytaj więcej w Money.pl
Kulczyk, Solorz, Niemczycki... Zobacz, czym pływają najbogatsi Polacy Sprawdziliśmy, czym pływają polscy miliarderzy. Jan Kulczyk posiada jeden z największych jachtów na świecie, Janusz Wojciechowski swoje inicjały ma na burcie 60-metrowej łodzi.
Horror w kopalni. 500 osób uwięzionych Władze kopalni informują, że dostęp powietrza do miejsca pożaru został odcięty. Zdecydowano też przerwać wydobycie i skupić się na akcji ratunkowej.
Kulczyk zainwestuje miliony euro na Ukrainie? Projekt biznesmena związany jest z przesyłem miliardów metrów sześciennych gazu na wschód.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)