Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs franka. Szwajcaria zagrożona recesją i deflacją

0
Podziel się:

Gwałtowny wzrost kursu franka oznacza gospodarcze kłopoty również dla tego kraju.

Kurs franka. Szwajcaria zagrożona recesją i deflacją
(Bartosz Krupa/East News)

Gwałtowny wzrost kursu franka szwajcarskiego oznacza gospodarcze kłopoty dla tego alpejskiego kraju. W ocenie Davida McQuaida, szefa warszawskiego biura Bloomberga, Szwajcarii grozi recesja i deflacja.

Obecnie kurs franka wynosi 4 złote 36 groszy, a wczoraj momentami przekraczał 5 złotych. - _ To efekt decyzji banku centralnego Szwajcarii, który zniósł minimalny kurs wymiany waluty. Błędnie założono, że frank wzmocni się o 5-10 procen _t - mówił w radiowej Jedynce David McQuaid.

Jak mówił, Szwajcaria jest zagrożona _ mocną deflacją i recesją _. Przypomniał, że za 9-letnie obligacje tego kraju trzeba dopłacać.

David McQuaid ocenił również, że znacznie osłabło zaufanie do Szwajcarskiego Banku Narodowego. _ Przecież oni 3 dni temu zapowiadali, że będą bronić franka, teraz także inwestorzy na Zachodzie mają poważne problemy _ - zaznaczał gość radiowej Jedynki.

Zobacz, jak wzrósł kurs franka

Pośrednio z powodu franka spadł też kurs euro wobec dolara. Europejski Bank Centralny zapowiedział skup obligacji strefy euro. Uwolnienie franka oznacza, że nie ma już czynników hamujących spadek europejskiej waluty - mówił ekonomista Marek Zuber

Czytaj więcej w Money.pl
Pomysł PiS na _ frankowiczów _. Dobry? Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wezwali rząd do pomocy zadłużonym.
Frank szwajcarski po cztery złote? Sprawdź, czy to możliwe Eksperci uspokajają tych, którzy zapożyczyli się w szwajcarskiej walucie.
Co z kursem franka? Kaczyński ma propozycję Prezes PiS powiedział, że jest otwarty na dialog w oparciu o propozycję jego partii sprzed 3 lat.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)