Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera w sieci o Międlara. Empik dla money.pl: sprzedaż książki zablokowana

Książka znanego z antysemickich wypowiedzi byłego księdza, Jacka Międlara była wystawiona w sklepie internetowym sieci Empik. Jej recenzja mówiła o... "walce o prawdę". - Zablokowaliśmy jej sprzedaż - mówi dla money.pl rzeczniczka prasowa sieci Monika Marianowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(empik)
Książka już zniknęła z oferty

- Wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - mówi money.pl rzeczniczka Empiku.

- Tytuł już ma status: "niedostępny" - dodała rzeczniczka

- Książka Jacka Międlara pojawiła się w ofercie empik.com oraz innych sklepów internetowych na identycznych zasadach, jak wszystkie pozycje zapowiadane przez polskich wydawców. Nie identyfikujemy się i nie utożsamiamy z prezentowanymi w tytułach opiniami, poglądami, punktami widzenia. Przedstawiają one zdanie autorów, a nie Empiku - wyjaśnia Monika Marianowicz.

Jacek Międlar to były ksiądz i kontrowersyjny prawicowy działacz znany z antysemickich wypowiedzi. Porównuje się do zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki, a pogrom w Jedwabnem nazywa "perfidnym żydowskim kłamstwem".

Jego autobiograficzna książka "Moja walka o prawdę" trafiła jednak do sprzedaży sklepie internetowym sieci Empik. Jej wystawienie spotkało się z dużą krytyką w internecie. Przypominano, że to autor oskarżany o wypowiedzi stricte antysemickie, wręcz faszystowskie. Teraz sieć zapowiada, że sprzedaż pozycji zostanie zawieszona.

Kontrowersyjny był też opis autora na stronie. Byłego księdza nazywano m.in. "orędownikiem w walce o prawdę". - Wraz ze zrzuceniem sutanny, pozbył się knebla, który włożyła mu w usta kościelna hierarchia. Teraz może walczyć o prawdę - brzmiał oficjalny opis. Sieć zaznacza jednak, że opis pochodzi od wydawcy, a nie od pracowników.

Opis autora książki na stronie Empiku

Ostaszewska komentuje słowa Międlara. Jest przeciwna skrajnemu nacjonalizmowi. Zobacz wideo:

Na wystawienie książki Międlara na stronie Empiku zareagowali internauci. Zwracali uwagę na wyjątkowo kontrowersyjne poglądy autora.

Dwa lata temu Międlar w atmosferze skandalu odszedł ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kościelni przełożeni próbowali go zdyscyplinować, przenosząc z parafii do parafii i nakładając zakaz wystąpień publicznych. Zarzucano mu uprawianie polityki z ambony i nacjonalistyczne wystąpienia. Po głośnym kazaniu z okazji rocznicy założenia ONR, gdy policja badała, czy szerzył mowę nienawiści, Międlar odszedł ze stanu duchownego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: jacek międlar, empik, książka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2018

autoI oto proszę państwa neofaszyzm w akcji. "poprawnośc" "tolerancja" a jakże... "mowa nienawisći" i was nie ma. Gdzie ta wolność o której wszyscy mówią? … Czytaj całość

18-11-2018

RealistaZablokowali gościa , bo ONR rośnie w siłę :))))))

18-11-2018

autoI oto proszę państwa neofaszyzm w akcji. "poprawnośc" "tolerancja" a jakże... "mowa nienawisći" i was nie ma. Gdzie ta wolność o której wszyscy mówią? … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (431)