Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Mikromieszkania. W kolejnym mieście powstaną malutkie mieszkania za niską cenę

31
Podziel się:

Zaledwie kilkunastometrowe mieszkanie? Są na takie chętni. W Lublinie powstaje właśnie "mikroapartamentowiec". Deweloper liczy, że niską ceną mieszkań skusi młodych. Najmniejsze mieszkania można kupić już za 100 tys. zł.

Mikromieszkania. W kolejnym mieście powstaną malutkie mieszkania za niską cenę

Zaledwie kilkunastometrowe mieszkanie? Są na takie chętni. W Lublinie powstaje właśnie "mikroapartamentowiec". Deweloper liczy, że niską ceną mieszkań skusi młodych. Najmniejsze lokale można kupić już za 100 tys. zł.

Niewielki aneks kuchenny, szafa, łóżko, biurko i mała łazienka. Kolejny deweloper zdecydował się na budowę właśnie takich minimieszkań. Dwupiętrowy budynek małych apartamentów stanie przy ul. Warszawskiej w Lublinie. Tuż obok Muzeum Wsi Lubelskiej. Lubelska spółka Big City Development zapewnia, że pierwsi mieszkańcy wejdą do swoich małych mieszkań w 2018 roku.

Jak bardzo mini są minimieszkania? Od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów. 22-metrowy mikroapartament kosztuje 138 tys. zł. To daje cenę 6,2 tys. zł za metr kwadratowy. Już w tej chwili deweloper ma kilka sprzedanych i kilkanaście zarezerwowanych mikromieszkań. W ofercie są też lokale o powierzchni zaledwie 12 metrów kwadratowych. Te najmniejsze można kupić już za mniej niż sto tysięcy złotych.

Big City Development

Projektanci liczą, że idea "ciasne, ale własne" wygra. I młodzi tłumnie ruszą po swoje pierwsze mieszkania.

Lublin nie jest pierwszym miastem, gdzie powstaną bloki malutkich mieszkań. Kilka lat temu na podobny pomysł wpadł deweloper z Wrocławia. Tam również w ofercie pojawiły się małe i w pełni wyposażone mieszkania. I również oferta była skierowana do studentów lub świeżych absolwentów, którzy chcą mieć własne "M".

Projekt cieszył się takim powodzeniem, że w ubiegłym roku ruszył drugi etap inwestycji. I tym razem wrocławski deweloper postawił na małe mieszkania. W tym wypadku powstanie aż 9-piętrowy budynek. Najmniejsze lokale będą miały 13, największe 37 metrów kwadratowych. W tym wypadku wszystkie mieszkania są już sprzedane lub zarezerwowane.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Dosyć!
6 lat temu
Mikro mieszkanie można kupić "już" za 100 tys.zł. I nie wstyd wam krwiopijcy?wybudowane za 25 tys!
viga
7 lat temu
a wyśmiewali, że za komuny budowano klitki 37m2 - 2 pokoje z kuchnią
Zega
7 lat temu
Inicjatywa Polska , tak będzie się nazywać moja Partia , zapraszam do działania , tylko skąd środki na działanie .
bertsi
7 lat temu
Pomyłka. W kolejnym mieście powstaną malutkie mieszkania za bardzo wysoką cenę.
Terk
7 lat temu
Gdańsk, kawalerki 16 metrów, ceny od 110 tyś, kosmos.
...
Następna strona