Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millenialsi kochają luksus. Ulubione marki? Gucci i Louis Vuitton

9
Podziel się:

Millenialsi, czyli obecni 20- i 30-latkowie, nie obawiają się o swoją ekonomiczną przyszłość i wydają bardzo dużo na luksusowe towary. Tak wynika z badania przeprowadzonego w USA, Chinach i Europie.

Gucci należy do ulubionych marek millenialsów.
Gucci należy do ulubionych marek millenialsów.
bETqJWwR

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", UBS Group AG przeprowadziło ankietę wśród ponad 3 tys. konsumentów w Chinach, Europie i USA.

Osoby zaliczane do grupy millenialsów, czyli mające obecnie od 18 do 39 lat, w zeszłym roku przyczyniły się w aż 85 procentach do wzrostu rynku dóbr luksusowych.

Wideo: Millenialsi coraz chętniej się zadłużają

bETqJWwT

Za raportu UBS Group wynika, że za kilka lat millenialsi mają odpowiadać za 45 procent wszystkich wydatków na towary luksusowe. Za tak szybki wzrost odpowiadają głównie młodzi Chińczycy.

Skłonność młodych konsumentów do wydawania znacznych środków na dobra luksusowe wynika z tego, że bardziej optymistycznie postrzegają swoją ekonomiczną przyszłość niż starsze pokolenia. Spodziewają się poprawy swojej sytuacji już w ciągu 12 miesięcy.

Przeprowadzona ankieta oraz analizy wpisów w mediach społecznościowych wskazują, że ulubionymi markami millenialsów są Gucci i Louis Vuitton. Co dość oczywiste, millenialsi dużo chętniej kupują w Internecie niż przedstawiciele starszych pokoleń.

bETqJWwZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETqJWxu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(9)
Maniek
2 lata temu
Lubiem Gucia. I Majem też.
Prawda, młodz...
3 lata temu
Ja
rtrtrt
3 lata temu
a mnie podobają się zegarki TRIWA :)
bETqJWxv
otrzymali pol...
3 lata temu
Kosumenci, ten tag wyjaśnia wszystko. :))
ala
3 lata temu
Znam kilku takich, mają już prawie bańkę debetu i widzę że nie folgują w wydawaniu. Spoko. Ja czekam spokojnie na licytację ich majątku.