Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Ministerstwo Finansów ma swojego superbohatera. Tajemniczy zwiastun zapowiada HackYeah

6
Podziel się:

- Jeszcze do niedawna przestępcy czaili się na przedsiębiorców i namierzali tych najsłabszych - tak zaczyna się zwiastun promujący Ministerstwo Finansów na konferencję HackYeah. Resort wybiera się na skierowaną głównie do programistów imprezę, by być na bieżąco z tym, co w IT piszczy.

Resort obiecuje nowe rozwiązania chroniące przedsiębiorców.
Resort obiecuje nowe rozwiązania chroniące przedsiębiorców. (Ministerstw Finansów)

- Jeszcze do niedawna przestępcy czaili się na przedsiębiorców i namierzali tych najsłabszych - tak zaczyna się zwiastun promujący Ministerstwo Finansów na konferencję... HackYeah. Resort wybiera się na skierowaną głównie do programistów imprezę. W spocie pyta też kim jest "tajemniczy bohater"?

HackYeah odbędzie się 28-29 października 2017 r. w Tauron Arenie w Krakowie. Hackathon to wydarzenie kierowane głównie do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania oraz związanymi z tymi środowiskiem. To także konferencja, na której można zapoznać się z najnowszymi trendami w środowisku IT i poszerzyć swoją wiedzę. I to właśnie w tym gronie mają pojawić się przedstawiciele resortu finansów.

Ministerstwo wybiera się na tą imprezę, by być na bieżąco z tym, co w IT piszczy. Resort przygotował zwiastun, który ma pokazać, po co mu HackYeah.

Zobacz także: MF na hakckatonie

Czarno-biały, klimatyczny, utrzymany w komiksowym stylu zwiastun pokazuje, jak nas "rabowano" i co ma się w tej sprawie zmienić.

"Kradzieże nie działy się pod osłoną nocy a w biały dzień i w białych rękawiczkach. Podpis na fakturze oznaczał kłopoty i bycie wciągniętym na siłę w machinę do wyłudzania pieniędzy - słyszymy w zwiastunie. - To wszystko działo się na naszych oczach, ale nic nie mogliśmy zrobić" - przyznaje narrator w spocie MF.

Zwiastun kończy się optymistycznie. Widzimy jak super-bohater w pelerynie łapie przestępców - Nadeszła pomoc - słyszymy. Nie wiadomo jednak, kim jest tajemniczy bohater. Ani jakie konkretnie rozwiązanie z branży IT symbolizuje. Ministerstwo zapowiada jednak ciąg dalszy.

Szczegóły akcji mają zostać ujawnione w trakcie konferencji.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(6)
moro
5 lata temu
Aktualnie największym przestępca w kraju to US który zatrzyma VAT uczciwym po roku albo i więcej !!!!
B.
5 lata temu
Super-bohater może być tylko jeden - to Kapitan Hiper-Kaczyński! Ze swoim pomocnikiem Kapralem Zerrem.
Awaw
5 lata temu
Fajne :)
Nita
5 lata temu
Identyczne filmiki powstawały dziesiątkami w czasach Józefa Stalina. Brawo. Brawo. Brawo.
jk
5 lata temu
Spiderman - zawsze coś mu się przylepi do wypuszczanych niteczek. Prawda, że Po działało za dnia bo działania nocne to domena PIS.