Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spotkanie PiS w Jachrance. Beata Szydło zapowiada gruntowne zmiany w spółkach Skarbu Państwa

92
Podziel się:

Rzeczniczka prasowa klubu PiS Beata Mazurek podała na Twitterze, że w Jachrance, gdzie trwa wyjazdowe spotkanie klubu parlamentarnego PiS, w sobotę przed południem wystąpienia mieli premier Beata Szydło i wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Spotkanie PiS w Jachrance. Beata Szydło zapowiada gruntowne zmiany w spółkach Skarbu Państwa

Premier Beata Szydło w sobotę podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS mówiła m.in. o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, nie tylko kadrowych, ale i w zarządzaniu. Zapowiedziała też wymianę kilku wojewodów.

Aktualizacja: 16:04

Premier, jako priorytety swojego rządu na najbliższe miesiące - według polityków PiS z którymi rozmawiała PAP - wymieniła: reformę służby zdrowia, edukacji i plan Morawieckiego.

Obok premier, na wyjazdowym, zamkniętym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance przemawiali m.in. wicepremierzy: Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W sobotę na posiedzeniu klubu nie był obecny prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wygłosił on przemówienie w piątek.

Rzeczniczka prasowa klubu PiS Beata Mazurek, relacjonując na Twitterze wystąpienie Szydło, napisała m.in., że premier zapowiedziała zmiany w spółkach Skarbu Państwa "nie tylko kadrowe, ale i w zarządzaniu".

- Przed nami dwie poważne reformy: edukacji i służby zdrowia; zgodnie z planem rząd przyjmie też program Mieszkanie+" - relacjonowała rzeczniczka słowa premier.

Posłowie PiS, z którymi rozmawiała PAP, zwracali uwagę, że premier podkreśliła w wystąpieniu, że rządowi już się udało spełnić wiele obietnic i że należy się chwalić nie tylko programem "Rodzina 500+", ale także innymi projektami. Wymieniła m.in. reformy wymiaru sprawiedliwości.

Szydło, jak dowiedziała się PAP, nie nawiązywała do zmian personalnych w rządzie, powiedziała jedynie, że z błędów będą wyciągane wnioski. Mówiła też o planach reformy emerytalnej, przypominając, że obniżenie wieku emerytalnego to jedna z najważniejszych obietnic PiS i musi być ona zrealizowana.

Mazurek zapewniła w rozmowie z PAP, że na posiedzeniu klubu nie było żadnej dyskusji o planowanych zmianach w rządzie, o których informowała w piątek Szydło. - Premier powiedziała tylko, że będą zmiany w spółkach Skarbu Państwa i że to będą nie tylko zmiany kadrowe, ale także zmiany w zarządzaniu - zaznaczyła.

- Niektórzy ludzie w spółkach Skarbu Państwa na pewno nie mogą spać spokojnie po słowach premier - ocenił w rozmowie z PAP jeden z polityków PiS.

Inny polityk PiS powiedział PAP, że część posłów była zawiedziona, że premier nie przedstawiła harmonogramu zmian w rządzie.

- Premier mówiła w piątek do milionów słuchaczy o zmianach w rządzie, oczekiwaliśmy, że w sobotę premier przynajmniej powie, kiedy tych zmian można się spodziewać, nie było jednak takiego tematu. Pozostał pewien niedosyt, zostaliśmy potraktowani w tej sprawie trochę niepoważnie - powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Premier przekazała posłom informację, że rozmawiała na temat pracy wojewodów z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem. Podkreśliła, że praca nie wszystkich wojewodów jest dobrze oceniana, dlatego też przynajmniej dwóch wojewodów straci w najbliższym czasie swoje stanowiska.

Według rozmówców PAP, premier mówiła, że dwóch wojewodów jest "pewnych do wymiany", ale jednocześnie zastrzegła, że inni wojewodowie też nie mogą spać spokojnie; nie podała jednak żadnych szczegółów.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki mówił m.in., że nie należy się koncentrować na statystykach, lecz na wsparciu małych i średnich firm. Przedstawił też proponowane przez ministerstwo rozwiązania.

Szefowa MEN Anna Zalewska - jak relacjonowali posłowie - mówiła o przygotowaniach do reformy systemu edukacji; zapewniła, że reforma jest dobrze przygotowana.

Mazurek powiedziała PAP, że dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie klubu PiS było bardzo udane. Przekonywała, że po rozmowach w Jachrance, Prawo i Sprawiedliwość będzie silniejsze i bardziej zmobilizowane przez zmianami, które będą wprowadzane w Sejmie. - W sposób rzeczowy i syntetyczny premier Szydło powiedziała o tym, co już zrobiliśmy i zasygnalizowała to, co w pierwszej kolejności przed nami, czyli dwie trudne reformy - zdrowia i edukacji - powiedziała Mazurek.

Jak dodała, premier mówiła też o ulepszaniu współpracy między zapleczem rządowym a klubem PiS, tak aby ta współpraca była jeszcze lepsza niż dotychczas.

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Jachrance trwało od piątkowego popołudnia. W piątek wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas tego spotkania, że musi być odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

- Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Aby marzyć o kolejnych zwycięstwach, musimy ciężko pracować - mówił prezes PiS, cytowany na Twitterze w piątek przez wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(92)
Ubolewajacy p...
7 lat temu
Proponuję się przyglądnać prezesowi Woźniakowi i całemu zarządowi PGNiG szczególnie przy likwidacji Geofizyki Kraków i zwolnieniach w Exallo bardzo ciekawy temat wyrzucenia ludzi na bruk bez odpraw i osłon. A
pic
7 lat temu
A gdzie pan minister MON, tam dopiero jest kolesiostwo.
jaro
7 lat temu
Tak wytykana PO buta i arogancja władzy to nic w porównaniu z zachłannością i zwykłym prymitywizmem pisiewiczów...
ada
7 lat temu
To Antoni powinien wylecieć na pysk za takie przekrąty
Your signatur...
7 lat temu
Nowych misiewiczow nie będzie. A co ze starymi??? Cisza, jakoś to przetrwają, sprawa się rozmyje.
...
Następna strona