Notowania

Przejdź na

Nauczyciele walczą o miejsca pracy. Wiele spraw skończy się w sądzie

To będzie bardzo nerwowy początek roku szkolnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adrian Slazok/REPORTER)

Co najmniej 19 nauczycieli z Podkarpacia zdecydowało się wystąpić na drogę sądową przeciwko swoim szkołom. Sprawa ma związek z reformą edukacji.

Według doniesień TVN24 z magazynu "Polska i Świat", początek września będzie bardzo nerwowym czasem dla wielu nauczycieli. Ci nie dostali bowiem tylu godzin nauczania, ile oczekiwali. Szkoły tłumaczą to niżem demograficznym, a także wygaszaniem gimnazjów.

TVN24 przytacza historię Zbigniewa Tomasika, który od ponad 30 lat uczył WF-u w technikum w Wysokiej. W międzyczasie był też dyrektorem szkoły. Teraz został z niej zwolniony, bo - jak twierdzi - szkoła poinformowała go o braku naboru do pierwszej klasy gimnazjum.

Zobacz także: Polska rodzina wyda w tym roku na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

Pan Zbigniew zdecydował się na drogę sądową, bo w gimnazjum nigdy formalnie nie uczył, więc teoretycznie nie taki powinien być powód zwolnienia.

W trudnej sytuacji znalazło się bardzo wielu nauczycieli, spora ich część to właśnie mieszkańcy Podkarpacia. Jak podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego, tylko w tym województwie pracę straciło 482 nauczycieli, a ponad 1,6 tys. ma zmienione warunki zatrudnienia.

Tagi: reforma edukacji, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2017

WiesławWygonić arabów i PO z Europy a będzie pokój

20-08-2017

studentZwolnić jeszcze więcej tych darmozjadów.A na skargę niech piszą do Wenecji.Sekta nauczycielska tak jak sekta sądownicza wymaga reorganizacji, … Czytaj całość

19-08-2017

polaciesze sie ze zamykaja gimnazja. a jeszcze bardziej sie bede cieszyła jak powywalaja tych nierobow na bruk........im całe zycie sie nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (290)