Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Fabryka papierosów w Trzebnicy. CBŚ: zatrzymano 3 mężczyzn

40
Podziel się:

Gdyby zabezpieczony przez policjantów CBŚP towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,2 miliona złotych.

Fabryka papierosów w Trzebnicy. CBŚ: zatrzymano 3 mężczyzn
(PAP/Tytus Żmijewski)

CBŚP zlikwidowało nielegalną linię do produkcji papierosów w Trzebnicy. Policjanci zabezpieczyli 123 tys. papierosów, 1,6 tony krajanki tytoniowej i maszynę do produkcji papierosów wartą ok. 250 tys. euro. Zatrzymano trzech mężczyzn.

Zespoły specjalne Centralnego Biura Śledczego Policji weszły do dwóch magazynów znajdujących się na prywatnej posesji w Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Z informacji policjantów, zebranych wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wynikało, że od co najmniej dwóch miesięcy działa tam nielegalna fabryka papierosów.

- Okna w halach, w których odbywała się produkcja, były zasłonięte styropianem i czarną folią po to, aby osoby postronne nie zauważyły przestępczego procederu. Obok znajdowały się w pełni wyposażone pomieszczenia mieszkalne - kuchnia, łazienka, sypialnia - co umożliwiało długie przebywanie na terenie magazynów, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Jak poinformowała, w jednym z magazynów policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podczas nielegalnej produkcji papierosów. W magazynie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,6 tony krajanki tytoniowej, 123 tys. sztuk papierosów, a także maszynę do produkcji papierosów. Jej wartość śledczy określili na ok. 250 tys. euro. W drugim magazynie był zainstalowany agregat prądotwórczy, który zasilał maszynę do produkcji.

- Gdyby zabezpieczony przez policjantów CBŚP towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,2 miliona złotych - powiedziała Jurkiewicz.

Poinformowała, że policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Zobacz także: Zobacz także: Jak działa fotoradar? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
Palaczka lewy...
5 lata temu
Nie wiem o co chodzi państwu monopoliście. Palenie szkodzi zdrowiu to dlaczego państwo chcę się na tym bogacić?
Bankster
5 lata temu
Pamiętaj obywatelu: najcięższa zbrodnia jaką możesz popełnić to próba handlu na czarnym rynku odbierająca nienażartemu państwu wpływy z VAT i akcyzy. Mordy, gwałty, terroryzm, porwania, to wszystko blednie wobec niegodziwości jaką jest próba nie dania super-ministrowi Morawieckiemu choćby jednej złotówki. Zwalczanie takiego haniebnego procederu jest najdonioślejszym powodem do domu dla organów opresji...znaczy ścigania. Rajd na melinę gdzie wytwarzane są "cigarety" i gorzałka jest fetowany przez kolejne tygodnie. Co tam jakieś zatrzymania jakichś Cielęciń, Wołowin i innych Kiełbas. Najgroźniejsze gangusy to Mietki, Mirki i Janusze zajmujący się (cieszącą wielkim popytem) lewizną.
Aaa
5 lata temu
Większych napisów nie bylo? I bez nich widać i czuć ze pały!
Morelo
5 lata temu
Jak można coś stracić mimo tego, że się nigdy tego nie miało? Mogli nie wydoić od nich, ale nie stracić. To chyba duża różnica .
Wwa
5 lata temu
Papierosy musza byc tak wysoko opodatkowane. Palacze bezposrednio placa podatek na przyszle leczenie nowotworowe. Chemioterapia kosztuje majatek. Kto ma za was placic za leczenie, moze inni podatnicy? Chcesz palic to pal i plac majatek w podatku akcyzowym, ktory posrednio nazbiera sie na leczenie. Nie ma nic za friko
...
Następna strona