Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finlandia daje zielone światło Rosji. Wydała drugą niezbędną zgodę na Nord Stream 2

- To ważny dzień dla naszego projektu- powiedział Tore Granskog z Nord Stream 2 AG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
375 km tego gazociągu będzie biegło w strefie wpływów Finlandii.

Rząd w Helsinkach wydał ostateczną zgodę na zgodę na budowę i eksploatację rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 przez wody należące do wyłącznej strefy ekonomicznej Finlandii. - To ważny dzień dla naszego projektu - powiedział Tore Granskog z Nord Stream 2 AG.

To druga i ostateczna zgoda na inwestycję w nitkę gazociągu północnego – poinformowała na swoich stronach zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream 2 AG. Pierwszą zgodę Helsinki wydały 5 kwietnia.

- To ważny dzień dla naszego projektu: po bardzo dogłębnej analizie i kompleksowej wymianie fińskie władze zatwierdziły nasze szczegółowe plany dotyczące budowy i eksploatacji 374-kilometrowej fińskiej części rurociągu Nord Stream 2. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację konstruktywnej współpracy podczas budowy i późniejszej fazy operacyjnej projektu. Władze będą nadzorować realizację naszych planów - zaznaczył Tore Granskog z Nord Stream 2 AG.

Źródło: money.pl

Władze Finlandii rozpatrywały w ostatnich tygodniach wniosek o wydanie zgody na poprowadzenie i użytkowanie 375 km gazociągu biegnącego w strefie wpływów tego skandynawskiego kraju podaje - "Reuters".

Zobacz także: Po co Putinowi Nord Stream 2?

Niemcy, jak informowaliśmy w money.pl, już wcześniej zatwierdziły gazociąg, a operator projektu – spółka Nord Stream 2 AG - zbiera obecnie pozwolenia z Rosji, Szwecji i Danii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gaz, nord stream 2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2018

antyklerykałjuż widzę WŚCIEKLYCH watykańczyków polski katolickiej jak im lata gula , w polsce katolickiej rusofobia jest jak żydofobia w niemczech nazistowskich … Czytaj całość

12-04-2018

CZARNOWIDZUmieją liczyć, najtańszy gaz, liczy się interes, kasa a nie emocje polityczne - Jakoś Ich nie interesuje gaz z USA - wszyscy z Rosji a Polska z USA … Czytaj całość

12-04-2018

RtNiestety na skutek bezmyslnosci polskich rządów my nic na tym nie zarobimy. Wszystkie rządy Polski które sprzeciwiały się puszczenia Nord stream … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)