Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
09.11.2016 16:49

Rusza telewizja Wirtualnej Polski

Już 2 grudnia wystartuje telewizja WP. To nowy ogólnopolski program nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej oraz sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Oglądać będzie można ją także na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Już 2 grudnia wystartuje telewizja WP. To nowy ogólnopolski kanał nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej oraz sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Oglądać będzie można go także na stronie głównej Wirtualnej Polski. Grupy Wirtualna Polska liczy, że kanał stanie się rentowny już za dwa lata.

Start telewizji oficjalnie ma nastąpić 2 grudnia o godzinie 16.50. Pierwszy program #dziejesięnażywo poprowadzi Maciej Orłoś. Produkcje własne zająć mają ponad 2,5 godziny dziennie. Telewizja WP ma w całkowicie nowy i multimedialny sposób podawać informacje. Pasma publicystyczne prowadzić będą m.in. Ola Szwed, Małgorzata Ohme i Igor Sokołowski.

- To najlepszy moment do startu kanału telewizyjnego. Widzimy za granicą, że słabnie telewizja dostarczana kablem czy przez sygnał radiowy, a z drugiej strony rośnie ta dystrybuowana przez internet - mówi Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska.

Jak dodaje, ma to być telewizja obiektywna, pokazująca prawdziwy obraz Polski. - Aby się tak stało musimy zaprzęgnąć do tego internet - tłumaczy.

Program realizowany będzie ze zbudowanego od podstaw studia w Warszawie. Koszt jego stworzenia to ok. 5 mln zł. Pierwszym programem była w nim relacja z wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Od 10 listopada w internecie obejrzeć będzie można już pierwsze audycje. Poza programami publicystycznymi w ramówce znajdą się seriale, a wśród nich m.in. "The Fall", "Orphan Black", "Parade's End" czy "Prisoners of War".

- Planujemy uzyskać 0,5-0,6 proc. udziałów w widowni w 2017 roku. Rok później to ma być już 1 proc., a w 2019 około 2 proc. - mówi Wojciech Pawlak, szef telewizji WP.

Obejrzeć będzie można w niej także dokumenty. Seria "Generation X" poświęcona będzie pokoleniu urodzonemu w latach 1961-1981. Pokaże jak zmiany kulturowe doprowadziły do kształtowania świata. W nowej telewizji obejrzeć będzie można też "The world best chef's", który pokazywać będzie największych szefów kuchni czy "Undercover angel", poświęcony multimilionerom pomagającym najbiedniejszym nie tylko swoimi pieniędzmi.

Telewizja WP przeprowadzi też transmisję z Sylwestra we Wrocławiu. W przyszłości spółka chce sama produkować seriale telewizyjne i programy reality-show.

##Rosną przychody i zysk

W środę Grupa Wirtualna Polska podała też wyniki za III kw. 2016. Zysk netto sięgnął 9,06 mln zł. Rok wcześniej była to strata w wysokości 3,72 mln zł. Natomiast zysk operacyjny urósł rok do roku z 13,9 mln zł do 17,2 mln zł. Koszty uruchomienia telewizji WP w III kwartale wyniosły 2 mln zł. Wcześniej 12,3 mln zł zapłacono za koncesję.

Przychody Grupy osiągnęły w III kw. poziom 102,9 mln zł. To o 24 mln zł więcej niż rok wcześniej. Jak dotąd w całym 2016 spółka zanotowała sprzedaż na poziomie 292,2 mln zł.

Jacek Świderski ujawnia, że najwięcej spółka jednostkowo zarabia na użytkownikach korzystających z serwisów e-commercowych. Różnice względem serwisów kontentowych wynoszą tu nawet kilkaset procent. Przyznał też, że najlepsze jest połączenie tych dwóch odnóg. Przykładem mogą być reklamy zachęcające do kupna wycieczki do Bułgarii, które wyświetlają się użytkownikom czytającym treści dotyczące tego regionu.

- Kampanie displayowe są dzięki temu aż siedmiokrotnie bardziej skuteczne, a mailingowe sześciokrotnie - wyjaśnia Świderski.

Grupa jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, WP SportoweFakty, Dobreprogramy, Pudelek, WP Gwiazdy, abcZdrowie.pl czy Parenting.pl. Należą do nie także internetowe rozgłośnie radiowe - OpenFM i PolskaStacja. Niedawno spółka zakupiła serwisy turystyczne wakacje.pl oraz nocowanie.pl

_ Wydawcą serwisu money.pl jest Grupa Wirtualna Polska. _

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-11-2016

pełowiecDużo "spadów" z TVP macie?

09-11-2016

R2233Ciekawe kto będzie oglądał tę germańską gebelsowską propagandę?

09-11-2016

RzydTylko zmieńcie nazwę na wirtualne niemcy albo wirtualny izrael.

Rozwiń komentarze (31)