Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowa ustawa o pomocy frankowiczom nie będzie wydmuszką. Cymański o szczegółach

Nowa ustawa o pomocy frankowiczom nie będzie wydmuszką. Cymański o szczegółach

 

 

- Ja bym chciał i życzył sobie, żeby ta ustawa nie była wydmuszką. I nie będzie - tak o projekcie nowych przepisów o pomocy dla frankowiczów mówi Tadeusz Cymański. Poseł, który jest przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kredytów walutowych, był w środę gościem programu "Money. To się liczy".

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16 na money.pl i wp.pl.

Czytaj także
Polecane galerie
luc
2018-04-14 11:04
Kredyty frankowe powinno się natychmiast przewalutować po cenie ich zaciągnięcia !!! Żeby nikt ,żaden bankier , nigdy w Polsce nie próbował okradać Polaków i robić lichwę na Polakach !!
aleksander42
2018-04-12 17:09
Większość frankowiczów to ludzie zarabiający sporo ponad średnią krajową. To, że oni mają dobre zarobki to dobrze dla nich i dla kraju, ale dlaczego to właśnie ta grupa społeczna ma być objęta dodatkowymi subsydiami ? Pytanie takie jest w zasadzie retoryczne. Ano dlatego, że wśród frankowiczów znajduje się bardzo wielu dysponentów funduszami państwowymi - posłów ,ministrów , ważnych i wpływowych działaczy - i takie dodatkowe "wsparcie" kosztem niezamożnej części narodu organizują oni sami dla siebie. Oceniając obiektywnie tę sytuację, należy wyraźnie /!/ powiedzieć , iż koszt wsparcia frankowiczów będzie dla całego społeczeństwa bez mała tysiąckrotnie WIĘKSZY niż stosunkowo niewielka sumaryczna kwota nagród przydzielonych ministrom, która to kwota tak bardzo zbulwersowała p. Kaczyńskiego. Faktycznie konfrontacja obu ty wydatków ma się tak jak kilkaset tysięcy do kilkuset milionów /sic/.
Wizjoner
2018-04-04 21:08
Jest jedno rozwiązanie dla prywaciarzy -bankierów. Po pomocy frankowiczom banki wprowadzą dyrektywę BRRD i po sprawie. Frankowicze zadowoleni, bankierzy zadowoleni. A co robią klienci, co do których zastosowano dyrektywę BRRD? wycofują pozostałości produktu z banków, a bankierzy głowią się co zrobić aby nie zbankrutował ich bank, ponieważ ludność ma większe zaufanie do skarpety. Podpowiadam - zwiększyć oprocentowanie dla kredytów i kredytów hipotecznych. Pozdrawiam
Pokaż wszystkie komentarze (28)