Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe drogi w Polsce. W tym roku 390 km nowych tras

139
Podziel się:

Jeśli wszystko pójdzie po myśli drogowców, to w tym roku kierowcy dostaną do użytku 390 km nowych dróg. A że nie wszystko może pójść po ich myśli pokazuje przykład obwodnicy warszawskich Marek.

Nowe drogi w Polsce. W tym roku 390 km nowych tras
(TOMASZ HOLOD / Polska Press / EastNews)

Jeśli wszystko pójdzie po myśli drogowców, to w tym roku kierowcy dostaną do użytku 390 km nowych dróg. A że nie wszystko może pójść po ich myśli, pokazuje przykład obwodnicy warszawskich Marek. Budowa może się przedłużyć nawet o kilka miesięcy.

Ten rok miał być lepszy dla kierowców niż poprzedni. W zeszłym roku otwarto dwa odcinki autostrad A1 i A4, które miały być gotowe na Euro2012, ale poza tym niewiele się działo. Jednocześnie drogowcy nie ogłaszali nowych przetargów, bo z jednej strony czekali na nowelizację prawa zamówień publicznych, a z drugiej - trwały rozmowy z przedstawicielami branży budowlanej jak budować taniej.

To zaczęło zmieniać się w drugiej połowie zeszłego roku. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił wówczas ofensywę przetargową. - Trwa ofensywa w realizacji drogowych i kolejowych inwestycjach infrastrukturalnych. Na tym etapie jest ona nie zawsze widoczna w przestrzeni. Polega w znacznej mierze na przygotowaniu inwestycji do jej realizacji - mówił szef resortu infrastruktury.

Ministerstwo zapowiedziało wówczas autostradę A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim, fragment S7 - między Warszawą a Grójcem, S1 Pyrzowice - Podwarpie czy dwa warszawskie węzły Zakręt i Lubelska na S17. Tyle że to plany na dalszą przyszłość. A czego kierowcy mogą się spodziewać w tym roku?

Drogowcy planują oddać w tym roku do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilka obwodnic.

WP money

Jeszcze w 2017 r. oddane do ruchu zostaną dwie nitki S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego i na trasie od Sulechowa do Zielonej Góry. Ukończona ma być S7 od Radomia do granicy województwa świętokrzyskiego. W drugiej połowie roku otwarta dla kierowców ma być S5 od Wrocławia do Korzeńska. Skróci to podróż między stolicą Dolnego Śląska a Poznaniem. Kierowcy otrzymają do dyspozycji łącznie 48-kilometrowy odcinek.

Na maj i czerwiec drogowcy zaplanowali otwarcie kilku odcinków S7 między Warszawą a Trójmiastem. Przykładowo będzie można pojechać 20-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej między Ostródą a Olsztynkiem. Ekspresówką będzie też można przejechać ponad 20 km między Nidzicą a Napierkami.

Oddane mają być także obwodnice Inowrocławia, Wielunia, Nysy, Jarocina, Ostrowia Wlkp. i Kościerzyny.

Wiadomo natomiast, że o kilka miesięcy opóźni się oddanie obwodnicy Marek. Droga miała być otwarta w lipcu, ale prawdopodobnie drogowcy pojadą nią najwcześniej jesienią.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(139)
wielb
7 lat temu
Dziewczynka nie wie o czym pisze
WINB
7 lat temu
Stek bzdur pisanych na zamówienie. Te co mają być skończone to zaczęło się budowę w 2015 lub były po przetargu. Te na zielono to w budowie (jakiej jak ich nie widać), na które cofnięto finansowanie. Są jeszcze te co budowa miała rozpopcząć się w 2016 i później, a które zostały cofnięte (nie wstrzymane)
antek987654
7 lat temu
trasa Ostróda - Olsztynek to S7 a Olsztynek - Ostróda to S51. HA HA.Tak to PIS buduje drogi.Ta sama droga a kilometrów 2 razy tyle.A swoją drogą co to za balwan tabelkę rysował
AV
7 lat temu
A kiedy wreszcie powstanie odcinek S19 Lublin - Lubartów? To obecnie najbardziej zatłoczona droga woj. lubelskiego.
Janda
7 lat temu
To jest WYBITNIE za malo! Jak GB nie da pieniedzy to sie skoncza Autostrady!!!
...
Następna strona