Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy podatek. Tyszka: "Kukiz'15 złoży wniosek o odrzucenie projektu"

5
Podziel się:

Posłowie PiS chcą nam zafundować podwyżkę cen paliw, średnio o 25 gr na litrze. - Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych to "ściema" i klub Kukiz'15 złoży wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu - zapowiedział w środę wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Nowy podatek. Tyszka: "Kukiz'15 złoży wniosek o odrzucenie projektu"
(Adrian Grycuk/wikimedia (CC BY-SA 3.0 PL))
bFgkcRaZ

- Złożymy dzisiaj wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu - zapowiedział w środę w TVP 1 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). - Mamy nadzieję, że projekt "benzyna+", jak go nazwaliśmy, upadnie - dlatego że to jest kolejna zachęta do młodych Polaków, żeby emigrowali za granicę - dodał, określając projekt ustawy mianem "ściemy".

- Wydaje mi się, że ci posłowie, którzy się podpisali pod tym projektem, nawet go nie czytali. Bo to jest projekt oczywiście napisany w ministerstwie, chociaż jako poselski jest przepychany - po to, żeby nie trzeba było go konsultować z obywatelami i żeby nie trzeba było przeprowadzać tzw. OSR-u, czyli oceny skutków regulacji - stwierdził Tyszka.

bFgkcRbb

Będzie nowy podatek od paliwa? Ceny mogą wzrosnąć

W jego ocenie, projekt zakładający podwyżkę cen paliwa jest dowodem na to, że PiS gwałtownie poszukuje dodatkowych funduszy. - Prawo i Sprawiedliwość chce w okresie wakacyjnym - kiedy ludzie mniej się, siłą rzeczy, interesują polityką - zrobić skok na 5 mld zł z naszych kieszeni. Ale to nie jest tylko wyciągnięcie ludziom po 25 groszy więcej na litrze benzyny, (...) tylko jest uderzenie w całą polską gospodarkę. Dlatego, że cena benzyny przekłada się na ceny wszystkich produktów - to jest uderzenie w transport, w produkcję właściwie wszystkiego w Polsce - stwierdził wicemarszałek.

Tyszka zwrócił uwagę, że ceny paliw uzależnione są od trzech elementów: cen ropy na rynkach światowych, kursu dolara oraz od podatków.

bFgkcRbh

- Podatki na paliwie, na benzynie już są ponad 50-procentowe. (...) W tym momencie, po tej podwyżce, (...) 60 proc. ceny paliwa to będą podatki. My byśmy chcieli, żeby Polacy płacili 2 zł za paliwo - mówił.

Według wicemarszałka Sejmu, aby finansować budowę i remonty dróg, "trzeba ciąć wydatki administracyjne". Zwrócił uwagę na to, że "samorządy wydają nieprawdopodobne pieniądze na autopromocję. Lokalni włodarze promują się na filmikach, billboardach i tak dalej - topią w tym pieniądze podatników." Dodał również, że od 1989 r. zatrudnienie w administracji publicznej wzrosło ze 160 tys. do 450 tys.

- Trzeba zacząć oszczędzać w administracji. Bardzo ładnie mówił o tym prezydent Trump (prezydent USA Donald Trump)
, który powiedział, że jednym z największych zagrożeń znanych Polakom również jest rosnąca biurokracja - i to jest zagrożenie wewnętrzne i musimy się jemu przeciwstawić. A jedyną siłą w tym momencie w Sejmie, która chce to robić, jest Kukiz'15. Tylko wszystkie nasze projekty są odrzucane przez PO-PiS - podsumował Tyszka.

bFgkcRbC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
fachura od au...
5 lata temu
UOKIK powinien stanowczo protestowac przeciwko nie dajacej się uzasadnić podwyżce ceny paliw płynnych . Przemówienie posła sprawozdawcy nie miało zadnego sensu bo rozbudowa stu tysiecy kilometrów dróg lokalnych w Polsce do nacisku 11 ton na oś JEST NIE DO WYKONANIA PRZEZ ZADEN BUDZET I W ZADNYM TERMINIE !!!!
Nismo
5 lata temu
Tyszka wygląda jak Gilfoyle z Silicon Valley. LOL.
wojkowa
5 lata temu
Co z obietnicami, zachowujecie się jak PO/PSL. Nie ma podwyższonej kwoty wolnej od podatku i dodatkowo podwyżka benzyny. Co mam powiedzieć tym którzy was-PiS atakują?
bFgkcRbD
Dżem z kanapk...
5 lata temu
Po Marszałka Tyszkę zgłosi się zapewne wkrótce seryjny samobójca...
hORnET
5 lata temu
"nie będziemy podnosić podatków" - beata szydło "uzyskaliśmy stabilny budżet i to bez podnoszenia podatków" - mateusz morawiecki "ciemny lud to kupi" - jacek kurski małe litery z braku szacunku do tych kłamców