Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
manhattan
01.04.2016 12:02

Nowy rekord cenowy na rynku nieruchomości na Manhattanie

W I kwartale 2016 r. średnia cena nieruchomości mieszkalnej na Manhattanie po raz pierwszy w historii przekroczyła 2 mln USD - wynika z raportu agencji obrotu nieruchomościami Douglas Elliman and Miller Samuel Real Estate Appraisers & Consultant.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Malinda Rathnayake, Flickr, CC BY-SA 2.0)

Średnia cena za stopę kwadratową (tj. ok. 0,09 m kw.) była również rekordowo wysoka i wyniosła 1.713 USD.

Liczba transakcji w I kwartale wyniosła 2 877 i wzrosła o 8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok temu, ale spadła o 3 proc. w stosunku do IV kwartału 2015 r.

Odnotowano spadek sprzedaży najdroższych nieruchomości mieszkalnych wycenianych na ponad 5 mln USD, jednak zmiana ta nie dotyczyła nieruchomości wartych od 1 do 5 mln USD, stanowiących trzon rynku.

Jonathan Miller, prezes Miller Samuel, stwierdził, że od roku wyraźnie zwalnia rynek luksusowych nieruchomości, jednak w innych segmentach rynku popyt nie spada. Podwoiła się też liczba sfinalizowanych transakcji dotyczących nowo wybudowanych inwestycji, co wywindowało ceny.

Najdroższym lokum sprzedanym na Manhattanie w I kwartale br. był apartament z 5 sypialniami o powierzchni 7 tys. stóp kwadratowych (ok. 650 m kw.), który osiągnął cenę 35,3 mln USD.

Tagi: manhattan, ceny nieruchomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz